Junioři vyhráli v Brně! Kozlík vstřelil hattrick.

30.10.2021 · Šárka Kolková
Svěřenci trenéra Muchy si po včerejší porážce spravili chuť. Třinečtí po první třetině vedli 2:0, ale domácí se nedali tak lehce oklamat. Stříleli ze všech možných úhlů, trefili několikrát tyčku a brankář Švančara chytal jednu střelu za druhou. Nakonec rozhodl pár minut před koncem Matěj Kozlík, který navíc vstřelil hattrick.
15.kolo, sobota 30.10.2021
1:4
Winning Group Arena
Třetiny: 0:2, 0:0, 1:2  Branky a nahrávky: 48. Cápay (Meluzín, Fajmon) – 9. Kozlík (Hrůzek, Wardas), 15. Kozlík (Hrůzek), 53. Geidl (Ramik, Matěj), 54. Kozlík (Wardas, Moškoř). Rozhodčí: Held – Rampír, Smetková. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 83. Střely na branku: 27:45. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4.
HC Kometa Brno: Schnattinger – Holemý, J. Sedláček, Fajmon, Němec, Řehák, Svoboda – Nesvadba, Malý, Šalé, Hrnčíř, Bartes, Cápay, I. Sedláček, Bělohlav, Meluzín, Otava, Boltvan
HC Oceláři Třinec: Švančara – Marcinko, Chovaniak, Hrůzek, Hykl, Andrle, Buják – Ramik, Matěj, Pětník, Kozlík, Wardas, Moškoř, Jobánek, Haas, Ullrych, Geidl, Šutý

Oba týmy začaly aktivně. Domácí měli velkou příležitost již v sedmé minutě, když se do dobré pozice dostal Meluzín, ale nepodařilo se mu zakončit. Cápay se poté snažil překvapit Švančaru z levé strany kluziště, ale bezúspěšně. Hosté se následně usadili v útočném pásmu a junioři odvedli skvělou práci. Matěj Kozlík v osmé minutě vyslal puk pod betony Schnattingera a otevřel skóre zápasu. Oceláři se mohli dostat do dalšího vedení díky Ramikovi, který střílel nad vyrážečku, ale domácí brankář byl ve střehu. Schattingerovi zadělal na problémy Pětník, který tečoval, ale brankář Komety puk rychle vychytal lapačkou. V patnácté minutě Třinec rozvlnil síť podruhé, když Matěj Kozlík vyslal nechytatelnou střelu do levého horního rohu. Závěr první třetiny ještě zkomplikoval Němec, kterému se podařilo něco nevídaného. Trefil dvakrát po sobě tyč.

Druhou třetinu začali lépe domácí. Bartes těsně po skončení přesilové hry Komety mohl skórovat, když vystřelil tvrdou střelu na Švančaru. Třinecký brankář na puk sice nedosáhl, ale obránci akci zmařili. Oceláři mohli navýšit své vedení, když se dostali situace dva na jednoho. Moškoř vzal akci na sebe, ale Schnattinger jeho střelu vyrazil. Ve třicáté čtvré minutě se dostal Šalé do samostatného úniku, Švančara byl ale připraven. Před druhou přestávkou hráči Komety Oceláře ještě potrápili. Šalé trefil horní konstrukci brány a Holemý trefil tyč.

Třetí dějství bylo velmi napínavé. Velkou příležitost měl Ramik, který šel do bekhendového zakončení, ale trefil jen místo vedle tyčky. V čtyřicáté minutě Kometa vstřelila kontaktní branku, Samuel Cápay dostal puk nad beton Švančary a puk vstřelil do brány. Kometa mohla vyrovnat ve vlastním oslabení, když Holemý ujel třineckým hráčům. Švančara puk nejdřív vyrazil, ale Holemý ještě dorážel, jenže puk zasáhl tyč. V padesáté třetí minutě při hře dva na jednoho hosté skórovali, tažení Ocelářů zakončil Nico Geidl. O minutu později na něj navázal Matěj Kozlík, který poslal puk do sítě z mezikruží a vstřelil hattrick. Junioři tak po nevydařeném včerejším zápase berou v Brně tři cenné body.