Junioři vstoupili do osmifinále remízou

13.03.2012 · Růžena Raszková
T Ř I N E C - V první kole osmifinálové série se na domácím ledě utkali Oceláři se Slavií. Každý z týmu skóroval pouze jednou, proto výsledek skončil remízou 1:1. Vše se rozhodne ve čtvrtek na Slavii. Paradoxem je, že v tomto systému se hraje pouze na dva zápasy a hůře postavený tým v tabulce má výhodu domácího ledu.
OF1, úterý 13.3.2012
Slavia Praha
1:1
Třetiny: 0:0, 1:1, 0:0  Branky a nahrávky: 39. Juhász (Diviš, Kasperlík) - 27. Jaškin (Semrád). Rozhodčí: Husička - Bryška, Novák. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 128. Střely na branku: 32:20. Průběh utkání: 0:1, 1:1.
Chvostek - Běhal, Macháček, Hurtík, Repe, Kurzok, Teper, Roupec, Burzala, Ižacký, Bajtek, Pargáč, Kasperlík, Juhász, Diviš, Ostřížek, Hegyi, Kapica, Kajaba, Franek, Číhal
Dlouhý - Šteiner, Rittig, Vítek, Semrád, Růžička, Krejčí, Žvatora, Knot, Kejdana, Ptáčník, , Kotyra, Tomek, Ryzák, Mavrojanidis, Jaškin, Nejezchleba, Moravec, Hejna

Utkání začalo velmi opatrně. Více šancí měli domácí, ale vsít branku v této třetině nedokázali. Ostrostřelec Jaškin měl špatně seřízenou mušku a žádná jeho střela neohrozila třineckého brankáře. Teprve ke konci prvního dějství musel Chvostek v třinecké brance zlikvidovat několik slavistických střel.

Druhá dvacetiminutovka přinesla pět přesilovek, ale obě branky padly při plném počtu hráčů na ledě. První skórovali Pražané, když se Dmitriji Jaškinovi ve 27. minutě konečně podařilo překonat třineckého brankáře. O dvě minuty později měl velkou šanci přidat další branku hostů Nejezchleb. Ten se však srazil před brankou s Chvostkem a s obtížemi odjel na střídačku. Ke konci třetiny se podařilo Ocelářům vyrovnat, když se Jakub Juhász trefil do levého horního růžku klece Slavie.

Do posledního dějství vstoupili mladí hokejisté aktivněji. Slavie však nevyužila hned v úvodu nabídnutou přesilovou hru, i když hosté obstřelovali třineckou branku ze všech stran. Také domácí nevyužili přesilovou hru o chvíli později. Šance jsme sledovali na obou stranách, ale žádná ze střel neskončila v sítích pozorných brankářů. Ke konci utkání mohl poslat svůj tým do vedení třinecký Bajtek, ale jeho šanci zmařil hákováním Vítek. Diváci se dožadovali trestného střílení, sudí však potrestali provinilce pouze dvěma minutami na lavici hanby.

Utkání tak skončilo nerozhodně a o vítězi první osmifinálové série se rozhodne až v Praze.

Jiří Juřík (trenér HC Oceláři Třinec): Utkání bylo takové opatrné. Kdyby mi řekl někdo před zápasem, že skončí remízou, tak bych řekl, že máme šanci něco uhrát v Praze. Myslím si, že jsme mohli toto utkání vyhrát. Nejvíce mne mrzí nevyužitá přesilovka pět na tři. Dnes utkání rozhodl Jaškin a my jsme žádné posily z A mužstva neměli., ale kluci se snažili a bojovali. V Praze bude doufám hrát už David Ostřížek. Uvidíme, kdo bude v Praze šťastnější.

Georg Mavrojanidis (kapitán HC Slavia Praha): Myslím si, že pro nás je dnešní remíza dobrým výsledkem. Doufám, že doma budeme mít menší psychickou výhodu. Dnes nám vypomohli z A mužstva Krejčí s Jaškinem a u nás bychom měli posílit o jednoho hráče.