Junioři urvali zápas v prodloužení a mají druhý bod!

19.03.2016 · Martina Sikorová
Mladí Oceláři šli do vedení poměrně brzy po gólu Miloše Romana z početní výhody, Hradec ale vzápětí kontroval a na vyrovnání dosáhli hosté rovněž po brance Lukáše Jaška. Druhý čtvrtfinálový zápas tak rozhodovalo až prodloužení, kdy se v přesilové hře prosadil Alex Pisarik a zařídil tak v sérii pro svůj tým vedení 2:0.
ČF2, sobota 19.3.2016
Mountfield HK
3:2p
Werk aréna
Třetiny: 1:1, 1:0, 0:1 - 1:0  Branky a nahrávky: 10. Miloš Roman (Bartko, Hrehorčák), 33. Jašek (Zahradníček, M. Kovařčík), 65. Pisarik (M. Kovařčík, Miloš Roman) – 12. Pilař (Hnik, Piegl), 44. Hronek (Dvořák). Rozhodčí: Mikula, Fiala – Gebauer, Rožánek. Vyloučení: 5:7, navíc Hronek (MHK) 10 minut osobní trest za nesportovní chování. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 564. Střely na branku: 42:22. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2.
Loubal – Pisarik, Zahradníček, Bartko, Michal Roman, Stránský, Heider, M. Adámek, L. Doudera – Petrák, Švaňa, Jašek, Flok, Hrehorčák, M. Kovařčík, Lacka, Miloš Roman, Lorek, Pala
Veselý – Lier, Košař, Šalda, Havránek, Hronek, Piegl, Gaspar – Zahradník, Malík, Hnik, Hidveghy, Dvořák, Drašnar, Chalupa, Orság, Gančarčík, Pilař, Pavlík

Do sobotního utkání vstoupili aktivněji junioři Hradce, Hnik ale po přihrávce Pilaře z těsné blízkosti branky neuspěl. Do podobné situace se na druhé straně hřiště dostal vzápětí Miloš Roman, ani šestnáctiletý útočník ale na gólmana soupeře nevyzrál. V další dobré příležitosti byl o chvíli později po přihrávce Petráka Zahradníček, střelu domácího beka z pravého kruhu ale zastavil Veselý.

V desáté minutě už se ovšem skóre na světelné tabuli měnilo a to v početní výhodě Třince, kdy po přihrávce Bartka usměrnil puk do odkryté části klece Miloš Roman. Hned vzápětí ale bylo srovnáno. Hráči Mountfieldu rovněž využili přesilovou hru a po dorážce Radka Pilaře se tak začínalo od začátku.

Otočit zápas zpět na stranu Třince mohl následně Kovařčík, třinecký útočník ale ve vlastním oslabení ztroskotal na Veselém. A radovat se krátce nato nemohl ani Heider, jenž svou kličku nedotáhl k úspěšnému konci. Na druhé straně pak přečíslení dva na jednoho nezakončil přesně Hronek a do kabin se tak odcházelo za vyrovnaného stavu.

Druhá dvacetiminutovka odstartovala obrovskou šancí Floka, třinecký forvard ale svůj brejk neproměnil, jelikož Veselý scvakl betony k sobě včas. O chvíli později se do úniku dostal také hradecký Malík, ani tento hráč ovšeme svou příležitost nevyužil. Mountfield poté dostal k dispozici další početní výhodu, v té ale ujel Miloš Roman. Slovenský útočník však puk mezi betony Veselého neprotlačil a pokračovalo se tak za stavu 1:1.

O pár minut později už ale Oceláři znovu vedli, když puk po ráně Zahradníčka dopravil do sítě Lukáš Jašek. Následně zahodil obrovskou příležitost Hrehorčák, který sice byl před odkrytou klecí, dorazit puk za brankovou čáru se ale slovenskému útočníkovi nepodařilo. Krátce nato zůstal ležet v obranném pásmu Stránský a dohrání třineckého kapitána vyvolalo na ledě větší potyčku, za kterou byli odesláni k časoměřičům s trestem za hrubost hned čtyři hráči.

Jen o chvilku později se hosté provinili hrou v šesti, nabídnutou výhodu ale Oceláři využít nedokázali, byť k tomu měli velmi blízko. Lacka ovšem z dorážky netrefil odkrytou klec a do kabiny tak Oceláři odcházeli pouze s jednobrankovým vedením.

Třinečtí hráči si část přesilové hry přenesli také do třetí části, ránu Kovařčíka ovšem zlikvidoval Veselý a Pisarik následně orazítkoval pouze brankovou konstrukci. Brejk jednoho z hostujících hráčů se poté ještě podařilo třinecké obraně zastavit, po střele Filipa Hronka, jenž pálil z mezikruží, už ale bylo znovu srovnáno.

Hosté si poté vytvořili velký tlak v útočném pásmu, z něj ale vedoucí branku nevytěžili a stejně pak dopadl na druhé straně Kovařčík, který se sice protáhl až k Veselému, zakončit přesně už se ovšem třineckému útočníkovi nepodařilo. Hradecký gólman pak v závěru své spoluhráče podržel ještě jednou, proti střele Miloše Romana do odkryté části branky vytáhl Veselý parádní zákrok a duel tak dospěl až do prodloužení.

Do prodloužení vstoupili mladí Oceláři velmi aktivně a svou snahou si brzy vybojovali početní výhodu. Třinečtí trenéři si vzali oddechový čas a do hry následně poslali hned trojici útočníků a jediného obránce. A nakonec to byl právě domácí bek, kdo celý duel ukončil. Veselý velmi dlouho držel svůj tým, nakonec ale hradecký brankář kapituloval po prudké ráně Alexe Pisarika, jehož ránu zastavovala až sít za zády gólmana Mountfieldu.