Junioři srazili Liberec v nájezdech a poprvé v semifinále zvítězili!

06.04.2022 · Šárka Kolková
Svěřenci trenéra Muchy zvítězili ve čtvrtém utkání semifinále proti Liberci. Třinec třikrát vedl a Tygři třikrát vyrovnali. Utkání musely rozhodnout samostatné nájezdy. Ty také byly vyrovnané, ale ve dvanáctém nájezdu se nemýlil Jonáš Jobánek a prodloužil Ocelářům sezonu. Série bude pokračovat v Liberci.
SF4, středa 6.4.2022
Liberec
4:3sn
Mini WERK ARENA
Třetiny: 1:0, 1:1, 1:2 - 0:0  Branky a nahrávky: 20. Matěj (Ramik, Kareš), 26. Ramik (Chovaniak, Matěj), 58. Matěj (Haas, Ullrych), rozh. náj. Jobánek – 25. Jiruš (Jansa), 55. Šedivý, 59. Měchura (Kovář, Hampl). Rozhodčí: Obadal, Šudoma – Kučera, Blažek. Vyloučení: 7:3, navíc za faul Ullrycha (TRI) nařízeno TS (proměněné) a Jansa (LIB) trest na 5 minut a do konce utkání za krosček. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 139. Střely na branku: 52:49. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3.
HC Oceláři Třinec: Švančara – Andrle, Chovaniak, Kareš, Ročák, Hrůzek, Marcinko – Moškoř, Šutý, Wardas, Haas, Pětník, Geidl, Ullrych, Matěj, Kozlík, Jobánek
Bílí Tygři Liberec: Král - Kollert, Šedivý, Kovář, Hampl, Hladík, Böhm – Leden, Nezbeda, Jansa, Pavlík, Vyhlídko, Kříž, Jiruš, Měchura, Jenčovský, Zajíček, Gajda

Do utkání aktivně vstoupili hosté, kteří na Švančaru stříleli ze všech stran. První velkou šanci měl Gajda, avšak trefil rameno třineckého brankáře. Příležitost měl také Hampl s dělovkou, ale také neuspěl. Na druhé straně naopak Krále zlobil Chovaniak, jenž Krále nebezpečně okupoval. I Haas si vytvořil několik akcí, jedna z nejpikantnějších byla ta, která se odrazila o ruku Krále, v bráně bohužel neskončila. Konečný třinecký půst prolomil 19 vteřin před první přestávkou Pavel Matěj, jenž se prosadil z mezikruží a otevře skóre zápasu.

Druhá třetina začala prudkou střelou od modré čáry, ale liberecký Král jej vychytal. Poté se Ullrych dostal ke střele, ale ta skončila v ochranné síti. Ve dvacáté páté minutě se trefil ve vlastním oslabení Vojtěch Jiruš. Netrvalo dlouho a Třinečtí přesilovku nakonec využili. Michal Ramik vyslal puk pod Královy betony. Hampl si poté najel do mezikruží, ale Švančarovu svatyni netrefil. K povedené akci se dostal Hrůzek, ale Král jeho akci viděl a zmařil. Když nepočítáme vyloučení, která nastala, oba týmy předváděly krásný hokej. Před druhou přestávkou se mohl prosadit ještě Wardas, ale na Krále nevyzrál. Na druhé straně ještě Šedivý dělal nepříjemnosti Švančarovi, ale ten je ustál.

Třetí třetina začala poklidněji, než se nesl duch celé druhé třetiny. Vedení mohl navýšit Kozlík, ale Král chytil puk pod betony. Měchura poté dorážel na Švančaru, ale ten jej vychytal. Poté třinecký gólman zmařil i pokus Šedivého z mezikruží. V 55. minutě došlo k vyrovnání. Jakub Šedivý proměnil trestné střílení. Ale Třinec ještě navýšil vedení. Tři minuty před koncem Pavel Matěj, jenž dorazil puk pod břevno. Bohužel Oceláři neměli důvod k radosti dlouho. Necelé dvě minuty před koncem se trefil Adam Měchura a poslal utkání do prodloužení.

Desetiminutové prodloužení moc šancí nenabídlo. Třinec si sice držel útočné pásmo, ale na libereckého Krále nevyzrál. Utkání musely rozseknout až samostatné nájezdy. Za Liberec se prosadil Nezbeda a Šedivý a za Třinec Ročák a Jobánek. Ale Jonáš Jobánek se prosadil i na druhý pokus a rozhodl o prvním vítězství Ocelářů! Série se tak vrací pod Ještěd.

Richard Lobo (hlavní trenér Bílí Tygři Liberec)

Odehráli jsme těžké utkání, které bylo urputné z obou stran. Udělali jsme spoustu zbytečných chyb a nechali jsme se rozhodit. Dotahovali jsme a nájezdy byly loterie. Dnes byl šťastnější Třinec a my se připravíme na domácí zápas.

René Mucha (hlavní trenér HC Oceláři Třinec)

Nemáme to jednoduché a potvrdilo se to. Chvilkami to bylo oťukávání. V první třetině to bylo poklidné a ve druhé se to zvedlo. Je škoda, že jsme to neudrželi za stavu 3:2. Prodloužení moc šancí nenabídlo. Nájezdy byly poté loterie a štěstí stálo při nás. Tím jsme si prodloužili sezonu a bod v sérii jsme si zasloužili.