Junioři skolili Brno, rozhodující gól padl 7 sekund před koncem

22.10.2022 · Martina Sikorová
Mladí Oceláři zakončili domácí sérii cenným vítězstvím! Proti rozjeté Kometě sice svěřenci trenéra Reného Muchy na startu třetí třetiny ztratili těsný náskok, před závěrečnou sirénou ale soupeři uštědřili tvrdý direkt. V čase 59:53 svým druhým gólem v zápase rozhodl obránce Filip Hrůzek.
16.kolo, sobota 22.10.2022
2:1
Mini WERK ARENA
Třetiny: 0:0, 1:0, 1:1  Branky a nahrávky: 33. Hrůzek (Cedzo, Volas), 60. Hrůzek (Moškoř, Zielinski) - 43. Boltvan (Otava, Svoboda). Rozhodčí: Mrkva, Vaněk - Lederer, Mikšík. Vyloučení: 4:4. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 56. Střely na branku: 37:35. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.
HC Oceláři Třinec: Klimek – Kremnický, Andrle, Kareš, Buják, Hrůzek, Zielinski, Volas – Gerych, Holinka, Moškoř, Šutý, Pánek, Cedzo, Tomiczek, Ullrych, Šotkovský, Hlávka
HC Kometa Brno: Kavan – Řehák, Kuswito, Bůžek, Eich, Svoboda, Němec – Rakus, Linka, Otava, Šantora, Horký, Cakl, Masař, Bělohlav, Harmim, Nesvadba, Boltvan, Bárta, Horváth

První velká šance sobotního zápasu patřila brněnské Kometě. Oceláři sice na startu utkání zvládli ubránit dvě oslabení, stejně to ale byli oni, kdo málem inkasoval. Po přečíslení dva na jednoho pálil do odkryté části klece jeden z hráčů v modrém, gólmana Klimka ale na brankové čáře na poslední chvíli zastoupil obránce Volas. Na druhé straně následně hrozil Miroslav Holinka, ani on se ovšem z dobré pozice před brankou prosadit nedokázal.

Ve druhé části zápasu hrála nejprve prim třinecká obrana, která díky velké obětavosti ustála dobře sehranou přesilovku Komety. Když pak navíc přišel faul brněnského Horvátha, Oceláři trestali. Výbornou práci odvedl Cedzo, který se mezi bránícími hráči soupeře protáhl až k brance a předložil puk do dobré pozice zakončujícímu Filipu Hrůzkovi. Na opačné straně si v závěru třetiny poradil Klimek se závarem ve svém brankovišti a do kabiny šli Oceláři s vedením 1:0.

O svůj náskok ale Třinec po startu závěrečné části rychle přišel. Z dobře sehraného přečíslení dva na jednoho se prosadil Adam Boltvan a začínalo se od začátku. Kometa se pak důrazně tlačila za druhým gólem, Klimek ale i v leže dokázal udržet puk před brankovou čárou. A radovat se nemohl ani Masař, který se střelou příliš dlouho váhal a nakonec se mu kotouč nepodařilo trefit ideálně. Na opačné straně tak hned vzápětí mohl rozhodnout Moškoř, který ale ranou do rozhozené obrany soupeře trefil jen masku Kavana. Vítězný gól přesto nakonec padl ještě před třetí sirénou. Po faulu Řeháka hráli Oceláři přesilovku a v čase 59:53 prostřelil Kavana podruhé v zápase obránce Filip Hrůzek.