Junioři se propadají tabulkou

01.02.2010 · Růžena Raszková
Dnešním utkáním v ČEZ Aréně vstoupili třinečtí junioři do poslední části soutěže Noen Extraligy juniorů před play off. Přestože se ROSTISLAVU MAROSZOVI podařilo ve druhé třetině hattrickem otočit zápas, vracejí se mladí Oceláři z Vítkovic s prázdnou. Dnešní porážkou 6:3 se opět propadají tabulkou o jednu příčku.
III., pondělí 1.2.2010
Vítkovice
6:3
Třetiny: 2:0, 0:3, 4:0  Branky a nahrávky: 6. Richter (Včislák, Chomič), 15. Řehák (Walker), 46. Roman (Maliník), 48. Roman (Řehák), 57. Prokop (Galajda), 59. Kolouch (Slavík, Kucsera) - 29. Marosz (Toman), 32. Marosz (Mičulka), 34. Marosz (Gottwald) . Rozhodčí: P.Mikula - M.Poruba, R.Vengřín. Vyloučení: 8:6. Využití: 1:2. V oslabení: 2:1. Diváci: 60. Střely na branku: 36:30. Průběh utkání: 2:0, 2:3, 6:3.
Kubáň - Pastor, Pavelka, Kovář, Hruzík, SWlavík, Klimíček, Prokop - Vrána, Řehák, Včíslák, Richter, Maliník, Roman, Galajda, Slovák, Kolouch, Chomič, Kucsera, Walker
Boška - Gottwald, Pavlík, Rajnoch, Chvostek F., Špaček, Toman J. - Hegyi, Mičulka, Chvostek M., Potoček, Böhm, Rufer, Marosz, Měrka, Rapáč, Toman M., Bajtek, Palička, Bezuška

Po nevydařené "české" části se v letošní sezóně utkali třinečtí junioři již popáté s rivalem z Vítkovic, kterého třikrát porazili a jednou mu podlehli vysoko 8:1. Dnešní utkání pro Třinecké moc dobře nedopadlo.

První dvacetiminutovka patřila domácím. V šesté minutě se podařilo Karlu Richterovi po přihrávkách Včísláka a Chomiče vyšachovat Bošku a skórovat do zcela prázdné třinecké branky. V patnácté minutě si chytrou nahrávkou našel Walker Adama Řeháka, který ránou zpoza hráčů propálil vše co mu stálo v cestě - 2:0.

V polovině druhé třetiny nabídli hostům Vítkovičtí téměř dvouminutovou dvojnásobnou přesilovou hru. Těsně po návratu jednoho z vyloučených se prosadil Rostislav Marosz - 2:1. Třinečtí junioři nabrali nový dech a o tři minuty později po rychlé akci srovnal opět Rostislav Marosz na 2:2. Hostům se podařilo otočit zápas a Rostislavu Maroszovi ke zkomletování dnešního hattricku stačilo 307 sekund - 3:2.

V posledním dějství dramatu už účinkovali jen domácí. I když ve 44. minutě rozpoutali po vyloučení Hruzíka hosté přesilovkový kolotoč, vteřinu před vypršením trestu ujel Ondřej Roman a srovnal na 3:3.

O dvě minuty později Ondřej Roman přidal další branku a vrátil Vítkovicím vedení - 4:3. V 57. minutě třinecký Špaček ještě nestačil usednout na lavici hanby a Lukáš Prokop atomovou střelou od modré zvyšuje na 5:3. Minutu před koncem utkání si Petr Kolouch najel po křídle a vymetl pavučinku v třinecké bráně - 6:3. Vítězné body tak zůstávají ve Vítkovicích.