Junioři rozstříleli Slavii!

16.03.2019 · René Sasyn
Juniorka dál pokračuje ve skvělých výkonech a po Salzburgu to tentokrát odnesla pražská Slavia. Byť to zpočátku vypadalo na velmi vyrovnaný zápas, tak opak byl pravdou. Zhruba od poloviny zápasu byli domácí jasně lepší a zaslouženě rozhodli o tom, že do play-off půjdou z prvního místa skupiny G.
UPG6, sobota 16.3.2019
Slavia Praha
6:2
mini WERK ARENA
Třetiny: 1:0, 3:2, 2:0  Branky a nahrávky: 14. Peterek (Hladonik), 24. Michálek, 27. Geidl (Krzak, Matěj), 31. Havránek (Matěj, Šulák), 42. Krzak (Macháček, Chovaniak), 51. Hladonik (Peterek, Raška) - 23. Čapka (Havrda, Křenek), 29. Antoš (Hasil). Rozhodčí: Mrkva - Hlavatý, Janoško. Vyloučení: 5:8. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 84. Střely na branku: 46:27. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 6:2.
Ochman – Krzak, Chovaniak, Šulák, Adámek, Michálek – Havránek, Krč, Tománek, Pastor, Mikler, Geidl, Peterek, Raška, Hladonik, Čmiel, Plandor, Matěj, Macháček
J. Němeček – D. Němeček, Duda, Bureš, Srdínko, Antoš, Čapka, Mareček - Havrda, Křenek, Hasil, Vlček, Kižlin, Turek, Labuzík, Janča

Do první třetiny vstoupily oba týmy velice aktivně. Na obou stranách jsme viděli hluboké napadání a velmi důslednou hru v obraně. Jako první se ale do výraznější šance dostali hosté. V deváté minutě se do přečíslení dva na jednoho dostali Duda s Křenkem, těm se ale nepovedlo najít recept na Ochmana. A tak jsme na první branku čekali až do čtrnácté minuty. Oceláři sebrali hostům rozehrávku a kotouč se dostal k Janu Hladonikovi. Ten si všiml, že u pravé tyče stojí nikým nehlídaný Jonáš Peterek, kterému předložil milimetrový pas a pro Peterka už poté nebyl problém překonat Němečka. Ve zbytku třetiny sice byli aktivnější hráči s drakem na prsou, další branky jsme se už však nedočkali.

Byť do druhé třetiny opět vlétli aktivněji domácí, tak právě hosté byli ti, kdo se radoval z první vstřelené branky. Na 1:1 v čase 22:33 srovnával Adam Čapka, který vybruslil z levého rohu, narazil si před brankou s Havrdou a poté poslal blafákem kotouč přímo za Ochmana. Jenomže Oceláři nesložili zbraně a hned o minutu později se po závalu před branou Němečka dokázal prosadit Jakub Michálek. Ani na třetí branku domácích jsme nemuseli dlouho čekat. V čase 26:16, po Krzakově nabídce od modré čáry, se dokázal šikovnou tečí prosadit Nico Geidl.

I po téhle třinecké sprše se ale opět dokázali ozvat také Slávisté. V devětadvacáté minutě se povedlo snížit na rozdíl jediné branky Milanu Antošovi, kterému perfektně asistoval Matěj Hasil. Jenomže to už bylo od hostů vše. Třinečtí přispěchali s odpovědí hned za 59 vteřin. V obranném pásmu získal puk Pavel Matěj, okamžitě si všiml najíždějícího Marka Havránka na útočné modré a hned mu poslal rychlý pas. Ten už poté uháněl sám tváří v tvář brankáři Němečkovi, kterého dokázal překonat z prostoru mezikruží střelou zápěstím nad vyrážečku. Poté jsme měli možnost vidět sérii několika vyloučení, avšak to nám další branku nepřineslo.

I do třetí třetiny vstoupili domácí velmi aktivně a znovu sklízeli ovoce. V čase 41:15 prostřelil vše, co měl v cestě, Filip Krzak a mohl tak oslavit pátou branku svého týmu. Poté Oceláři pevně přebrali otěže zápasu a hostům už téměř nic nedovolil. Ba naopak, náskok se jim povedlo ještě navýšit. V čase 50:06 se prosadil Jan Hladonik, který se podél levého mantinelu dostal až do útočné třetiny, kde se perfektní stahovačkou zbavil hostujícího obránce a střelou švihem zavěsil do levého horního růžku Němečkovy brány.

V sedmapadesáté minutě mohl ještě náskok domácích navýšit Tomáš Krč, ten však v dobré pozici bekhendem neuspěl. To už však neměnilo nic na tom, že domácí po perfektním výkonu skolili po Salzburgu také Slavii a mohli se radovat z první příčky ve skupině G.