Junioři prohráli rozhodující zápas a končí jim sezóna

16.03.2013 · Luboš Olszar
Třinecká juniorka dnes sehrála rozhodující utkání ve čtvrtfinálové sérii s Libercem, ve kterém velmi brzo inkasovala dvě branky a Tygři dalšími dvěma góly s poctivou hrou dozadu dotáhli duel k vítězství. Junioři, nosící draka na prsou, v této sezóně končí těsně před branami semifinále.
3., sobota 16.3.2013
Liberec
1:4
Třetiny: 0:2, 0:1, 1:1  Branky a nahrávky: 57. Diviš (Bezuška) – 4. Havlas (Mikyska), 4. Langhammer (Jandejsek), 36. Psota (Zacha), 50. Zacha (Psota). Rozhodčí: Husička, Kubičík - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 7:8, navíc Bajtek (TRI) 10 min. OT. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 213. Střely na branku: 25:41. Průběh utkání: 0:4, 1:4.
Němec - Běhal, Pisarik, Bezuška, Kurzok, Žvatora, Valíček, Hurtík, Foltýn - Rufer, Bajtek, Kasperlík, Mach, Pargáč, Ohera, Vyčesaný, Franek, Juhász, Matuš, Diviš, Jaroš.
Jelínek - Říha, Jandejsek, Mrázek, Turek, Zuzaník, Pyrochta, Pilař - Langhammer, Maďar, Dlouhý, Chlapík, Psota, Vlk, Mikyska, Žďárský, Havlas, Frk, Zacha, Klíma, Bittner.

Rozhodující duel z čtvrtfinálové sérií mezi Oceláři a Tygry začal velmi tvrdou hrou plnou hitů a osobních soubojů u mantinelů, z čehož velmi brzy vyplynul trest pro Bajtka a hostům se naskytla přesilová hra. Trest domácího kapitána Tygři velmi rychle potrestali, když se Vojtěch Havlas z otočky prosadil přesnou střelou k pravé tyči třinecké klece.

Hostující celek plný euforie byl po úvodní brance natolik povzbuzen, že za bezmála čtyřicet sekund přidal hned další trefu. K volnému puku se před třineckou bránou dostal Marek Langhammer a s malým štěstím v podobě odrazu od pravé tyče zvýšil na 0:2.

Hra se poté stala velmi vyrovnanou, avšak třineckým scházela přesnost ve finálních přihrávkách, zatímco Liberci hatil šance až Karel Němec svými pozoruhodnými zákroky. V závěru třetiny dostali domácí dvojnásobnou početní výhodu, ale tu nedokázali využít.

Ve druhé periodě se Ocelářům znovu naskytla možnost ke snížení skóre v další přesilové hře pět na tři. Ta skončila znovu fiaskem a naopak liberecký Chlapík se ve vlastním oslabení dostal do úniku, ve kterém nevyzrál bekhendovým blafákem na třineckého gólmana.

Ve 29. minutě utkání Bittner zalehl puk v brankovišti během stoprocentní šance domácích a rozhodčí tak nařídili trestné střílení. Nájezdu se ujal Rufer, který si zprava najel před bránu, nevymýšlel žádnou kulisárnu a práskl do kotouče, což Jelínek lehce vychytal.

Hokejové pořekadlo „nedáš – dostaneš“ se brzy prokázalo, neboť Matěj Psota během přesilové hry dotlačil puk za brankovou čáru třinecké svatyně – 0:3. Jelikož se Oceláři snažili snížit skóre, nedávali si často pozor na zadní vrátka, a tak Němec musel zasahovat hned u několika příležitostí Tygrů.

Třetí třetina začala v mnohem menším tempu než předchozí dvě a v určitých pasážích také velmi nepřesná. Tuto hru změnila až téměř v půli periody dva vyloučení Libereckých, z čehož mohli těžit domácí hráči. Naopak už v klasickém oslabení byl Pavel Zacha vyslán do úniku Psotou a v něm tváří tvář Němcovi zavěsil pod víko – 0:4.

Čestný gól zaznamenal 138 sekund před koncem Jan Diviš, který před libereckou bránou tečoval střelu Bezušky. Tato branka přišla už velmi pozdě na to, aby změnila vítězný tým a zápas doběhl do konečného výsledku 1:4. Liberec postupuje do semifinále play-off, Třinci končí sezóna.

Jiří Juřík (HC Oceláři Třinec): Skončila nám sezóna, což je pro nás samozřejmě smutné, ale dneska nám prostě v zápase vázla koncovka, vázly nám přesilovky a nakonec právě to rozhodlo celé utkání. Myslím si, že 4:1 je až moc přísný výsledek.

Petr Haken (Bílí Tygři Liberec): My jsme si dneska řekli, že včera jsme hráli opravdu špatně a horší to snad už ani být nemůže. Na hráčích jsem viděl obrovskou chuť do zápasu a myslím si, že tím, že jsme dali dvě branky v první třetině jsme se uklidnili a byli jsme o kousíček všude blíž než domácí. Pak jsme postupně přidali třetí a čtvrtý gól, a to jsme už hru prakticky jen kontrolovali. Myslím si, že rozhodlo to, že jsme ubránili dvě přesilovky 5 na 3 a musím vyzdvihnout výkon brankáře, protože ten nás nejen dnes podržel a já věřím, že nás bude držet dál. Celkově k sérii bych řekl, že doma jsme hráli stejně jako to třetí utkání tady, ale včera se nám to nepodařilo, jelikož domácí hráli výborně. Dneska jsme ale vyhráli, což je super. Respekt hráčům a hlavně i soupeři.