Junioři podlehli Vsetínu těsně 2:3

04.10.2013 · Růžena Raszková
VSETÍN - V devátém kole juniorské extraligy se svěřenci Jiřího Juříka a Aleše Macha utkali na Lapači se vsetínskými mladíky. V první dvacetiminutovce se Valaši dostali dvakrát do vedení, ale Třinečtí dokázali vždy srovnat. V druhé třetině se odpovědět na třetí vsetínskou branku Ocelářům již nepodařilo, proto se vracejí ze Vsetína s prázdnou.
9.kolo, pátek 4.10.2013
Vsetín
3:2
Třetiny: 2:2, 1:0, 0:0  Branky a nahrávky: 6. Klečka (Hruška, Kuchařík), 14. Zvonek (Neuwirth, Zuzaník), 38. Stodůlka (Kuchařík, Klečka) – 12. Kofroň (Franek), 19. Jaroš (Hurtík, Franek). Rozhodčí: Jeřábek, Czubaj – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 8:10. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 212. Střely na branku: 37:28. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2.
Bača – Žabčík, Hryciow, Zuzaník, Hruška, Červínek, Vašíček, Hajda – Pokorný, Klečka, Kuchařík, Daněk, Forch, Surý, Klíma, Jirušek, Stodůlka, Neuwirth, Štrbík, Račický, Zvonek.
Svoboda – Běhal, Zahradníček, Hurtík, Matyáš, Heider, Valíček – Pěnčík, Franek, Kasala, Kofroň, Ižacký, Helešic, Motloch, Ohera, Křibík, Kovařčík, Jaroš.

Úvod utkání patřil hostujícímu týmu, kdy v prvních minutách permanentně zaměstnával vsetínskou obranu, ale k příležitosti zavánějící gólem se nepropracoval. Vsetín se poprvé ohřál v útočném pásmu až v 5. minutě, kdy se do dobré pozice prodral Neuwirth, ale k radosti z branky mu chybělo jen pár centimetrů. Jak správně zakončit akci předvedl svému kolegovi spoluhráč Denis Klečka, který naložil se situací 3 na 1 nejlépe jak mohl. I když měl na výběr dva spoluhráče, kterým mohl naservírovat přihrávku do výhodnější pozice, zvolil si střelu, jenž skončila přesně v šibenici Svobodovy branky. O minutu později mohli Oceláři srovnat se svým sokem krok, avšak Adam Kofroň v samostatném úniku selhal. Slabou náplastí na jeho zmařený pokus mohl být taktéž neproměněný nájezd v podání vsetínského Pokorného o chvíli později. Vsetínu se naskytla možnost k otevření skóre v polovině třetiny, kdy měli k dispozici přesilovou hru, ale naopak to byli hosté, kteří ujeli do brejku. Zakončení si vzal na starost Kofroň, avšak ani tentokrát Baču nedokázal překonat.

Vsetínští byli po téhle situaci jako opaření a ze zbytku přesilovky nevytěžili z hola nic. A byli to opět hosté z Třince, kdo pořádně zatopil vsetínské obraně, jmenovitě znovu Adam Kofroň a k radosti hostujícího mužstva se konečně prosadil. Naklonit misky vah zpět na domácí stranu mohl Klíma, ale jeho šikovný pokus skončil v lapačce Svobody. Vzápětí se už zelenožlutí mohli radovat. Zvýšená aktivita vedla ke střele Neuwirtha, jehož projektil svoboda neudržel, čehož využil kapitán Dalimil Zvonek a poslal puk pod ležícím Svobodou do branky. V 18. minutě jsme mohli vidět tvrdou pěstní výměnu mezi vsetínským Kuchářikem a Heiderem z Třince a jen díky shovívavosti sudího Jeřábka neskončili oba kohouti pod sprchami. Nicméně z řeže před třineckou brankou vznikla přesilová hra hostů, se kterou si dokázali zásluhou teče Tadeáše Jaroše poradit, a srovnat skóre.

V úvodu druhé dvacetiminutovky se nedovoleného zákroku dopustil třinecký Běhal, a nabídl tak Vsetínu přesilovou hru. Valaši svého soupeře dokázali pevně sevřít v útočném pásmu, ale nezdobila je střelba, výjimkou byl Račický, jenž se probil k zakončení, ale Svoboda dokázal jeho počínání zneškodnit. V následujících minutách prezentovaly oba celky bojovný a vyrovnaný hokej. Také Třinec dostal možnost početní výhody, ale krom bomby hostujícího Franeka se Ocelářům nepodařilo pohnout s vyrovnaným stavem. Postupem času bylo čím dál víc jasné, že kdo dá branku, bude hodně blízko k vítězství v dnešním utkání. Nejprve měl obrovskou příležitost v přesilové hře Vsetínských domácí Štrbík, ale zívající bránu netrefil. Pravidlo nedáš, dostaneš, mohli Třinečtí potvrdit ve 34. Minutě, kdy se na Baču řítilo ozbrojené komando třineckých hráčů, prázdná branka však Kofroňovi ke skórování nestačila, a když se po závaru v předbrankovém prostoru neprosadil ani Vašíček, svítil i nadále na světelné tabuli vyrovnaný stav. Definitivní zlom utkání přinesl čas 37:44, Valaši opět dusili svého soupeře v útočném pásmu a tentokrát už tomu nechyběla střelba, Kuchařík napřáhl od modré, jeho projektil dokázal ještě Svoboda vyrazit, ale bekhendovou dorážku Lukáše Stodůlky už síly neměl – 3:2. Před závěrečnou třetinou byl tak Vsetín ke třem bodům blíž.

Úvodní minuty třetí třetiny se nesly ve znamení vyloučení a za katrem usedali především domácí hráči. Valaši museli ubránit celkem čtyři početní výhody soupeře v rozmezí dvanácti minut, obětavý výkon vsetínských bojovníků byl v konečném hodnocení klíčový faktor celého utkání, protože zbytečných faulů se v poslední desetiminutovce utkání začali dopouštět i Oceláři, čímž si výrazně zkomplikovali možnost nadechnout se k závěrečnému nápory. V čase 58:35 si však trenér Juřík vyžádal oddechový čas a rozhodl se zkusit hru v šesti, třinecké power play však mělo rychlý konec, neboť Hurtík zahákoval Štrbíka a byl za to oceněn dvěma minutami na trestné lavici. Vsetín už závěr utkání zvládl a i nadále je na domácí půdě stoprocentní.

p>Luboš Jenáček (Vsetín): My jsme samozřejmě moc šťastni a spokojeni za tři body, protože celek jako je Třinec řadím do první pětky juniorské extraligy. Pro nás je důležité, že si i nadále držíme domácí neporazitelnost, kde jsme třikrát vyhráli za tři body. Sam

Jiří Juřík (Třinec): Myslím, že domácí vyhráli zaslouženě, protože do toho zápasu dali více nasazení a více srdíčka. My jsme toto utkání ztratili po individuálních chybách a zklamali jsme v koncovce.