Junioři podlehli Ševcům 3:7

03.03.2011 · Růžena Raszková
T Ř I N E C - V předposledním kole před play-off podlehli třinečtí junioři soupeři ze Zlína. Po první třetině vedli domácí 1:0, hosté však ve druhé dvacetiminutovce výsledek otočili na 2:3. Svěřenci Jiřího Juříka sice dokázali vyrovnat, ale v posledním dějství přidali Ševci čtyři branky a nelichotivý výsledek pro Třinec byl zpečetěn.
II. 9, čtvrtek 3.3.2011
3:7
Třetiny: 1:0, 2:3, 0:4  Branky a nahrávky: 4. Matuš (Bezuška, Herman), 26. Rufer (Toman), 39. herman (Matuš, Pavlík) - 22. Haloda (Merta), 28. Šlahař (Hampl, Zábojník), 39. Šoula (Romig), 44. Sadil (Popelka, Kovařík), 54. Šlahař (Blinka), 60. Valenta (Popelka, Musil). Rozhodčí: A.Jeřábek - R.Adamec J.Štěpán. Vyloučení: 6:8, navic Číhal (TRI) 10 min nesportovní chování. 0:0. 100. Střely na branku: 40:33. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3. 3:3, 3:7.
Sklenář - Pavlík, Deveri, Rajnoch, Marosz, Bumbál, Řezáč, Hegyi, Faksa, Toman, Herman, Chvostek M., Kaďorek, Roupec, Burzala, Matuš, Číhal, Rufer, Bezuška.
Kašík - Merta, Hampl, Valenta, Kovařík, Haloda, Zámorský, Šlahař, Popelka, Pospíšil, Janota, Sadil, Rumig, Šoula, Blinka, Zábojník, Buchta, Sedláček, Musil.

Do úvodní třetiny vstoupili lépe domácí. Od první minuty zkoušeli pozornost Kašíka Faksa, Hegyi a další třinečtí hráči. Ve čtvrté minutě sklízeli Oceláři ovoce, když střelu Bezušky dorazil v leže mezi nohy hostujícího brankáře Radim Matuš. O dvě minuty později mohl střelec první branky zvýšit na 2:0. Do zlínské branky sklepnul puk po střele Pavlíka, jenže branka nebyla uznána pro hru vysokou holí.

V patnácté minutě nabídli domácí hostům dvojnásobnou přesilovou hru. Zlínští rozpoutali přesilovkový kolotoč, ale v cestě k vyrovnání jim stál pozorný Sklenář. Proto se do konce třetiny stav na světelné tabuli nezměnil.

Druhá dvacetiminutovka byla bohatá na góly a skončila vyrovnaným výsledkem 3:3. Jako první se trefil do třinecké branky ve 22. minutě Marek Haloda. Adam Rufer nečekal dlouho s odpovědí a ve 26. minutě prostřelil Kašíka z levého kruhu. Pokračovalo se ve hře nahoru dolů, kdy každý chvilku tahal pilku. Ve 38. minutě Jakub Šlahař sešlápnul pedál na plný plyn a přehodil puk přes ležícího Sklenáře a opět srovnal skóre – 2:2. Martinu Šoulovi stačilo 35 vteřin, aby dostal svůj tým do vedení. Ke konci třetiny Matuš vytáhnul puk z mely před zlínskou brankou a posunul ho Jakubu Hermanovi, který neměl žádný problém s překonáním zlínského brankáře.

Celé utkání se rozhodlo až v poslední třetině, kdy hosté nasázeli do třinecké branky celkem čtyři góly a domácí se nezmohli ani na jeden. Ve 44. minutě v rozpětí šestnácti vteřin se trefil za Sklenářovy záda Zdeněk Sadil a Emil Romig. Třinec sice nehodil flintu do žita a snažil o možné i nemožné, ale nebylo mu to nic platné. Další branku hostů přidal v 55. minutě Jakub Šlahař. Tentokrát poslal puk kolem betonu klečícího třineckého brankáře. Jako kulturní vložku mohli diváci shlédnout pěstní souboj. Na ledě si to spolu rozdali Dominik Hegyi a zlínský Horák. Krutou porážku domácích dovršil v poslední minutě utkání Tomáš Valenta, který vykoupal Sklenáře před jeho brankou a uzavřel výsledné skóre na 3:7.