Junioři nezvládli souboj s Vary

03.02.2018 · Martina Sikorová
Mladí Oceláři odehráli první utkání ve skupině O umístění proti Energii. Třinečtí mladíci sice byli střelecky aktivnější, nezvládli ale ubránit přesilové hry soupeře a museli se smířit s prohrou 1:4.
C2, sobota 3.2.2018
Karlovy Vary
1:4
Třetiny: 0:0, 0:2, 1:2  Branky a nahrávky: 57. Najsar (Raška, Peterek) – 24. Pastyřík (Janata, Bednář), 26. Bernáth (Janata, Pastyřík), 43. Vodička (Klejna, Procházka), 60. Pastyřík. Rozhodčí: Holaň - Hanzlík, Rožánek. Vyloučení: 12:13. Využití: 1:3. V oslabení: 0:1. Diváci: 46. Střely na branku: 35:25. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4.
Loubal – Hrachovský, Krzak, G. Radzienciak, Rufer, Marguš, J. Adámek – Strakoš, Plitko, Irgl, Peterek, Raška, Papaj, Najsar, Molin
Bednář – Pajk, Vápeník, Bernáth, Klejna, Vodička – Horký, Tlačil, Salnikov, Šik, Pastyřík, Halberštát, Janata, Habr, Procházka, Prošek

První velká šance zápasu patřila Energii. Už po osmatřiceti sekundách se před odkrytou částí klece objevil Šik, karlovarský útočník ale skvělou šancí pohrdl a branku netrefil. Nedařilo se ani druhé straně. Z prostoru mezi kruhy pálili Papaj s Najsarem, v obou případech ovšem zamířil kotouč příliš vysoko.

V desáté minutě se zajímavá příležitost nabídla Radzienciakovi. Třinecký hráč se v přesilové hře ocitl před brankou soupeře, z těžké pozice ale poslal puk jen do náruče připraveného gólmana. V závěru třetiny si ještě Energie vytvořila menší závar, Loubal odolal a do kabin se šlo za bezbrankového stavu.

Druhá třetina odstartovala brejkem Irgla. Útočník s třicítkou na dresu se v úniku snažil o vymíchání hostujícího brankáře, tento záměr mu ale příliš nevyšel. Vzápětí si hosté zahráli v přesilové hře a byť jejich výhoda dlouho vypadala mizerně, nakonec ji Vary dokázaly proměnit v úvodní gól.

Po chybném střídání Ocelářů se do brejku dostal Marek Pastyřík a v dobré šanci nezaváhal. Krátce nato šli domácí znovu do čtyř a Filip Bernáth střelou z levého kruhu zvýšil náskok Energie. Svěřenci trenéra Muchy poté mohli rychle kontrovat, Radzienciak ovšem poslal skákavý kotouč jen napříč brankovištěm.

V čase 42:12 se Vary dočkaly další využité výhody, když se prudkou ranou od modré prosadil Petr Vodička. Na 0:4 mohl vzápětí upravit Tlačil, který ale v brejku ztroskotal na Loubalovi a navíc si za seknutí domácího brankáře vykoledoval menší trest. Ani tato přesilová hra ale gólem neskončila.

Necelých deset minut před koncem mohl vstřelit první branku Třince Peterek. Mladý útočník ale stál příliš blízko a v dobré příležitosti trefil pouze Bednáře. Následně už se ovšem Oceláři dočkali. Po ošklivém zákroku na Irgla vyfasoval Vápeník dvě minuty za faul kolenem a třinečtí hráči nabídnutou výhodu proměnil v gól.

Po ose Peterek – Raška doputoval puk až k Renému Najsarovi a hráč s dvaapadesátkou na dresu smazal nulu na kontě Bednáře. V závěru utkání to ještě třinečtí mladíci zkusili bez brankáře, prázdnou klec ale trefil Marek Pastyřík a stanovil konečné skóre na 1:4 z pohledu domácího týmu.