Junioři nadělili Litvínovu osm gólů!

01.03.2018 · Martina Sikorová
T Ř I N E C - Mladí Oceláři byli od samého počátku aktivnějším týmem, na branku soupeře vyslali pětačtyřicet střel a zejména díky povedené druhé třetině si došli pro zatím nejvyšší vítězství letošní sezóny! Pod osm vstřelených branek se podepsalo osm různých střelců, první nulou se blýskl gólman Matěj Loubal!
C5, čtvrtek 1.3.2018
Litvínov
8:0
mini WERK ARENA
Třetiny: 2:0, 4:0, 2:0  Branky a nahrávky: 10. Papaj (Hrachovský), 20. Peterek (Hrachovský, Krzak), 24. Kaukič (Mach, Kalus), 30. Przybyla (Kvasnica, J. Adámek), 32. Marguš (Najsar, Kaukič), 36. Kvasnica (Kofroň, Hrachovský), 50. Kofroň, 55. Najsar (Hrachovský). Rozhodčí: Koziol – Bojda, Mikler. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 52. Střely na branku: 45:19. Průběh utkání: 8:0.
Loubal – Hrachovský, Krzak, G. Radzienciak, Rufer, Marguš, J. Adámek, Bartko – Strakoš, Kaukič, Mach, Kofroň, Przybyla, Kvasnica, Peterek, Raška, Kalus, Papaj, Najsar, Molin
Kožnar (21. Orct) – Urbánek, Franc, Havlík, Viedemann, Starý – Berka, Bečvář, Pecka, Myšák, Bartoš, Krsek, Jícha, Havelka

Čtvrteční utkání odstartovalo v rychlém tempu. Už ve čtvrté minutě se v dobré pozici ocitl Krzak, jenž ale z mezikruží minul. O chvíli později se k dorážce dostal Strakoš a z velkého úhlu zazvonil na boční tyč litvínovské klece. A radovat se nemohl ani Kalus. Útočník Ocelářů sice vyslal z prostoru mezi kruhy prudkou ránu, Kožnar ovšem vytasil efektivní zákrok lapačkou. Vzápětí musel dávat pozor Loubal, také on si ale poradil a ránu Bečváře z brejku vytěsnil betonem mimo. V čase 09:59 už se diváci prvního gólu přece jen dočkali.

Po nahození Hrachovského si puk před brankou našel Michal Papaj, potáhl jej do strany a následně trefil odkrytou část klece. Bartko mohl náskok svého týmu navýšit, po ráně z vrcholku kruhů ale kotouč z brankové čáry vyhodil jeden z hostů. A tak bylo málem vyrovnáno. Necelé dvě minuty před úvodní sirénou se před třineckou branku natlačil Bartoš, Loubal si ale poradil a zakončení z těsné blízkosti zlikvidoval. Nedáš? Dostaneš. Na pravém kruhu se s pukem ocitl Jonáš Peterek a střelou z úhlu našel mezírku mezi betony Kožnara.

Litvínovští vstoupili do druhé třetiny se Zdeňkem Orctem v brance, ani druhý litvínovský gólman ale čisté konto příliš dlouho neustrážil. Hosté sice začali aktivně a vynutili si přesilovou hru, tu ale nevyužili a krátce po návratu vyloučeného hráče Třince inkasovali potřetí. Mach poslal puk zpoza branky mezi kruhy, kam si na střelu z první sjel Lukáš Kaukič a napálil jej do sítě. Hráči v černých dresech se snažili o rychlou odpověď, Havelka ovšem z mezikruží netrefil přesně. Následně si v početní výhodě zahráli Oceláři, byli to ale právě oni, kdo málem inkasoval. Brejk Jíchy ovšem zneškodnil pozorný Loubal a jen o pár sekund později si domácí gólman poradil také s prudkou ranou Myšáka z pravé strany.

V čase 29:05 předvedl parádní individuální akci Dan Przybyla. Útočník s osmadvacítkou na dresu prokličkoval až k Orctovi a tváří v tvář brankáři hostů nezaváhal. Časomíra neodečetla ani dvě minuty a Oceláři už opět zvedali ruce nad hlavy, tentokrát po dělovce Timoteje Marguše od modré. O korekci nepříznivého stavu se vzápětí pokoušel Berka, který ale u levé tyče našel pouze lapačku připraveného brankáře. Po faulu Najsara si hosté zahráli v početní výhodě, která se jim však vůbec nevydařila. Po přihrávce Kofroně se do puku opřel Michal Kvasnica, z levé strany jej napálil do litvínovské sítě a mohl se radovat z gólu v oslabení.

První velká šance třetí třetiny patřila Myšákovi. Mladý útočník Litvínova ujel do brejku, zakončení mu ale ztížil vracející se Marguš a domácí gólman si nakonec poradil. V čase 49:59 se Oceláři dočkali sedmého gólu. David Kofroň mezi kruhy vybojoval puk, namířil si to před branku a v dobré šanci nezaváhal. Poté ale hostující gólman vytasil úspěšný zákrok a další individuální akci Przybyly zneškodnil. Třinečtí mladíci ale na osmou přesnou trefu přece jen dosáhli. Po přihrávce Hrachovského zakončil René Najsar, Orct se nestačil přesunout včas a kotouč skončil za jeho zády.