Junioři na Liberec nestačili a porážkou 2:5 jim skončila sezona

09.04.2022 · Šárka Kolková
Svěřenci trenéra Muchy prohráli pátý duel semifinále s libereckými Tygry. Domácí dvakrát vedli, ale třinecký kádr dokázal dvakrát srovnat krok. Bohužel v posledních minutách třetí třetiny obdržel Třinec tři góly, z toho dva do prázdné brány a sezona pro ně skončila. Junioři ale nemají žádný důvod být smutní. Z posledních míst v tabulce se dokázali probojovat do nadstavby a z této fáze soutěže až do semifinále.
SF5, sobota 9.4.2022
Liberec
5:2
Svijanská aréna, Liberec
Třetiny: 1:0, 0:0, 4:2  Branky a nahrávky: 2. Měchura (Zajíček), 49. Měchura (Zajíček), 55. Šedivý (Leden), 59. Měchura (Zajíček), 60. Zajíček – 44. Pětník (Jobánek, Ullrych), 54. Ramik (Haas). Rozhodčí: Sýkora, Šindel – Brejcha, Šimánek. Vyloučení: 1:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 289. Střely na branku: 51:40. Průběh utkání: 0:0, 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 4:2, 5:2.
Král (Krátký) – Hampl, Šedivý, Kovář, Hladík, Patzelt, Böhm – Leden, Nezbeda, Pavlík, Vyhlídko, Kříž, Jiruš, Měchura, Cikhart, Jenčovský, Zajíček, Gajda
Švančara (Milota) – Andrle, Chovaniak, Kareš, Ročák, Hrůzek, Marcinko – Moškoř, Šutý, Wardas, Haas, Pětník, Geidl, Ullrych, Matěj, Ramík, Kozlík, Jobánek

Úvodní třetina ze strany Ocelářů nezačala vůbec dobře. Liberec po skoro minutě a půl otevřel skóre zápasu. Po vyhraném buly na straně domácích se dostal k nahrávce Adam Měchura, jenž z prostoru před bránou neváhal zakončit. Hosté se však nenechali odbýt. V sedmé minutě mohlo dojít díky Kozlíkovi k vyrovnání, avšak smolně trefil tyč. Další výborný pokus přišel z hokejky Šutého, ale na Krále nevyzrál i přesto, že měl gólman domácích juniorů s jeho střelou problémy. Před první přestávkou mohli skórovat domácí díky pohotové střele Zajíčka, avšak Švančara jej na poslední chvíli vychytal. Na druhé straně kluziště mohlo být vyrovnáno, neboť Geidl unikl pozornosti libereckých Tygrů, ale Král jej vychytal lapačkou.

Třinečtí ve svém tlaku nepolevili a brankáře Krále se snažili za každou cenu překonat. Hned na začátku úřadoval Chovaniak se svou prudkou střelou, ale kotouč v bráně neskončil. K dalšímu vyrovnání mohlo dojít vzápětí, když se z otočky snažil skórovat Jobánek, avšak také neuspěl. Ročák také přiložil ruku k dílu, ale Král i přes jeho nátlak předvedl další zákrok. Liberci se posléze naskytla příležitost v podobě navýšení skóre, ale Gajda si na Švančaru nepřišel. Blízko k vyrovnání byl blízko Haas, jenž v polovině zápasu překvapil gólmana Tygrů dělovkou, avšak neuspěl. Tygři se ještě tlačili na bránu, jenže třinecký strážce jeho střelu za svá záda nepropustil.

Ve třetí třetině došlo k vyrovnání! Richard Pětník překvapil libereckého brankáře a puk vsítil do horního rohu svatyně Tygrů. Leden se poté dostal k výborné příležitosti, ale Švančara levým betonem akci překazil. Ale domácí se přesto dostali do vedení. Adam Měchura se přesně trefil do levého horního rohu brány. Třinecké juniory gól nijak nezastrašil. Ramik se zjevil před odkrytou bránou a na poslední chvíli mu zmařil plány Král se svou lapačkou. Třineckého snajpra to dlouho mrzet nemuselo. O chvíli později Michal Ramik skóroval bekhendovým blafákem a třineckým hráčům dodal naději. Přichází však jedno velké ale. Jakub Šedivý o necelou minutu později se prosadil z pravého kruhu a poslal Tygry do vedení. Třinec to chtěl zkusit ještě v šesti hráčích, bohužel inkasoval hned dvakrát. Adam Měchura gólem do prázdné završil svůj hattrick a Jakub Zajíček osm vteřin před koncem utkání potvrdil Tygrům postup do finále.

Juniorům se ale sluší poděkovat za jejich odvedenou práci. Tento kádr se z posledních míst tabulky dokázal probojovat mezi čtyři nejlepší a zaslouženě jim patří čtvrté místo. Svou bojovností zachránili nejvyšší soutěž pro budoucí třinecké juniory, play off bylo pro ně odměnou. Děkujeme junioři za reprezentaci třineckého kádru v DHL extralize juniorů a také třineckým fanouškům za podporu.