Junioři mají třetí výhru, rozhodla poslední třetina

02.10.2021 · Redakce
Po výhře nad Salzburgem se junioři přesunuli do Českých Budějovic, kde v sobotu po poledni nastoupili proti tamnímu Motoru. O osudu utkání nakonec rozhodla třetí třetina, ve které se svěřenci trenéra Muchy prosadili hned třikrát a došli si pro vítězství 4:1.
9.kolo, sobota 2.10.2021
České Budějovice
1:4
Budvar aréna
Třetiny: 0:1, 1:0, 0:3  Branky a nahrávky: 38. Janoch (Chlubna, Pouzar) – 10. Matěj (Ramik), 48. Ramik (Matěj), 50. Matěj (Jobánek), 56. Ramik (Pětník). Rozhodčí: Jílek - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 64. Střely na branku: 31:35. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4.
Motor České Budějovice: Maleček – Remta, Fousek, Pavlát, Hail, Vaněk, Placek – Remeš, Kříž, Kašpar, Cháb, Schwartz, Petrásek, Haas, Pouzar, Anderle, Chlubna, Janoch
HC Oceláři Třinec: Švančara – Hykl, Andrle, Chovaniak, Kareš, Hrůzek, Marcinko – Šutý, Wardas, Pětník, Przybyla, Ullrych, Matěj, Ramik, Hlávka, Kozlík, Jobánek, Procházka

V zápase devátého kola dostali Oceláři už po necelých dvou minutách k dispozici první přesilovku, kterou ale nevyužili. O první přesnou trefu se tak v Budějovicích postaral až Pavel Matěj. Třinecký útočník v polovině úvodní dvacetiminutovky využil přihrávky Michala Ramika a dopravil puk za záda domácího Malečka. Následně Oceláři ubránili dvě oslabení v krátkém sledu a do kabin si odnesli jednogólový náskok.

V polovině druhé dvacetiminutovky mohli svěřenci trenéra Muchy svůj náskok navýšit, nedovolené bránění Remeše se jim ale potrestat nepodařilo. Když se pak v čase 37:12 prosadil domácí Jan Janoch, bylo vyrovnáno.

Rozhodující moment zápasu přišel necelých osm minut po startu závěrečné části. Při hře ve čtyřech na obou stranách rozvlnil síť budějovické branky Michal Ramik a vrátil Třinci vedení. O chvíli později bylo na hostující střídačce ještě veseleji, to když po přihrávce Jonáše Jobánka dopravil puk do branky i Pavel Matěj. Definitivní razítko na vítězství Ocelářů pak v čase 55:41 přidal Michal Ramik, který stanovil konečné skóre zápasu na 4:1 z pohledu Třince.