Junioři jedou z Mladé Boleslavi s prázdnou

02.12.2011 · Daniel Ježek
Druhé utkání ve dvou dnech absolvovala družina vedená Jiřím Juříkem ve středních Čechách. Dnes stanuli junioři proti Bruslařskému klubu. V utkání vedli jen domácí a po vítězství 3:1 si připsali tři body. Čestný úspěch Ocelářů zaznamenal Jakub Teper.
22., pátek 2.12.2011
Ml. Boleslav
3:1
Třetiny: 1:0, 1:1, 1:0  Branky a nahrávky: 7. Pešut (Soukup, Koudela), 34. Daráš (Piskoř, Brandejský), 48. Žiga (Soukup, Daráš) - 28. Teper (Matuš). Rozhodčí: Hribik - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:5, navíc Bajtek (TRI) 10 min OT. Využití: 2:1. V oslabení: . Diváci: ---. Střely na branku: --:--. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1.
Mahdal (Příhoda) - Pánek, Budín, Kulhánek, Kurka, Kulich, Vrba F., Soukup - Knap, Havel, Marek, Brandejský, Pešut, Jankovský, Protivný, Rys, Daráš, Koudela, Piskoř
Chvostek - Běhal, Repe, Burzala, Bezuška, Hurtík, Teper - Ižacký, Franek, Kasperlík, Bumbál, Diviš, Kapica, Matuš, Číhal, Bajtek, Pargáč, Hegyi, Kajaba

Úvod zápasu patřil spíše domácím bruslařům, kteří si vypracovali více šancí, než slezský soupeř. K první brance utkání pomohlo v 5. minutě vyloučení Ondřeje Burzala, které osm vteřin před jeho návratem na led potrestal nekompromisně Žiga Pešut. Třinečtí se snažili rychle odpovědět a málem se jim to povedlo, když se puk v 11. minutě kutálel směrem za brankovou čáru. Hráči Ocelářů se už chtěli radovat, jenže brankář Michal Mahdal veselí rázně utnul, když hokejkou na poslední chvíli situaci zachránil. Zbytek třetiny potom zdobila zejména bojovnost a neochota ani jednoho celku ustoupit. Nová posila domácích Dominik Piskoř se v jeden moment dostal do brejku, který však neproměnil. Mladá Boleslav díky lepšímu výkonu vedla po dvaceti minutách zaslouženě 1:0.

Ve druhé třetině přibyly k bojovnosti i pěkné a časté výstřely na oba brankáře, i když prvních pár minut patřilo spíše Boleslavským. Třinci chybělo zejména tempo a klid, ale ten jim byl dopřán při přesilové hře, když se trefil za Mahdalova záda Jakub Teper. Vyrovnání přineslo zvýšenou aktivitu hostů a útočnou hru nahoru-dolů. Povedenými střelami se prezentovali za Boleslav Matěj Soukup a za Třinec Tomáš Franek. Pak ve 34. minutě přišel zlom, když se hostujícímu brankáři Danielu Chvostkovi nepovedlo zkrotit puk, který mu vypadl za záda a zastavil se na brankové čáře. Dva obránci Třince v křeči nedokázali dostat kotouč pryč a Viliam Daráš toho využil. Od té chvíle byly vidět parádní akce a střely, v nichž vynikl Mahdal i Chvostek, i množství soubojů a přetlačování u mantinelů o kontrolu nad pukem. K vyrovnání byl nejblíže patrně slovenský útočník Peter Bezuška. Chybělo mu pár centimetrů, aby se trefil do levého růžku.

Do poslední části vstoupila mužstva méně aktivně, než v předešlých dvou dvacetiminutovkách, spíše se hrálo bojovně, ale hrstka přihlížejících nemusela dlouho zoufat. V 48. minutě Mladá Boleslav opět využila přesilovou hru. Matěj Soukup v závaru před bránou napálil tyč a puk se odrazil někam vedle ležícího Chvostka. Do sítě ho pak uklidil dnes výtečný Žiga Pešut. Zvýšení domácích na 3:1 vybičovalo Třinecké ke zlepšenému bruslení i k útočení. Přestože šli po inkasované brance zase do čtyř, hrálo se převážně v boleslavském obranném pásmu. Ale obránci domácích neměli s oslabeným soupeřem zas tolik práce. Bruslaři mohli klidně navýšit skóre, kdyby trefili poloprázdnou bránu při podobném závaru jako u třetího gólu.

Při další přesilovce Boleslavi paradoxně byl více nebezpečný Třinec, ale jejich největší šance přišla v 57. minutě, když se k trestoměřičům odebíral za zbytečný faul Filip Vrba. To totiž hned po vhazování nastřelili tyč. Hosté útočili s takovou vervou, že si vynutili půlminutovou přesilovku proti třem hráčům v poli. A po poradě s trenéry sáhli hoši v červeném ke hře bez brankáře, takže byl k vidění málo vídaný souboj šesti hráčů proti pouhým třem. Boleslavští takto silný nápor bez úhony přečkali a někteří hráči Třince z toho byli vyvedeni z míry natolik, že svým vyloučením sebrali týmu naději na zvrat. Výsledek si pak už Boleslav pohlídala.