Junioři doma těsně podlehli Hradci Králové

05.03.2020 · Dominik Stošek
Ve čtvrtek do Třince dorazili hráči hradeckého Mountfieldu. Celé utkání bylo velice vyrovnané, vždyť v úvodních dvou třetinách nepadla ani jedna branka. Rozhodla závěrečná část a nedisciplinovanost svěřenců Juříka a Malíka, díky které Hradec otevřel skóre a následně si jej také pohlídal až do samotného konce. Třineckým juniorům se během základní hrací doby nepovedlo dostat kotouč za záda hostujícího gólmana Sajdla a Hradec tak urval nejtěsnější výhru.
C9, čtvrtek 5.3.2020
Mountfield HK
0:1
Mini WERK ARENA
Třetiny: 0:0, 0:0, 0:1  Branky a nahrávky: 46. Pěnčík (Ďuris). Rozhodčí: Mrkva – Konvička, Dohnal. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 25:40. Diváci: 54. Průběh utkání: 1:0.
Švančara – Jenáček, Vacula, Cienciala, J. Adámek, Michálek, Homola - Havránek, Krč, Stránský, Pastor, Mikler, Geidl, Mastič, Konečný, Matiaško, Matěj, Ramík, Jobánek
Sajdl - Kukla, Váchal, Voňka, Naar, Janoušek, Kynčl, Pěnčík – Lukačka, Ďuriš, Pinkas, Síla, Lang, Janda, Šedivý, Morong, Tecl, Poppel

První třetina nastínila, že tento zápas bude hodně o bojovnosti, formě brankářů a umění prosadit se v klíčových příležitostech. Zápas byl hned od prvních minut velmi vyrovnaný a bylo nastoleno vysoké tempo. V první periodě se hrálo hodně nahoru – dolů s nepříliš velkým počtem příležitostí. První větší šance přišly v polovině třetiny. Po vyloučení Krče hráči Mountfieldu nesehráli svou početní převahu vůbec špatně. Po rychlých kombinacích pálil od modré Lang s Pěnčíkem, oba dva však na domácího brankáře Švančaru nevyzráli. Další větší příležitost přišla o necelých pět minut později, když v přesilové hře našel před brankou Konečný svou diagonálou Krče, ten ale nedokázal zvednout puk nad beton Sajdla a skóre se tak neměnilo. Minutu před koncem si vytvořili Oceláři jednu z největších šancí zápasu. Krč vyslal střelu z vrcholku levého kruhu, jeho pokus se otřel o lapačku Sajdla a dopadl před něj. Před hradeckou klecí vznikl obrovský přetlak, hostující brankář však pohotově zareagoval na veškeré dorážky Ocelářů a kotouč za svá záda i s pomoci svých beků nepustil.

Druhá třetina už přeci jen naznačila, kdo by mohl v tomto zápase brát potenciální body. Hra byla stále vyrovnaná, avšak do větších šancí se dostávali hradečtí hráči. Ve 24. minutě se na pár okamžiků objevil tváři v tvář Švančarovi hbitý Síla, který pálil na bližší tyč, kotouč ale za brankovou čáru nedostal. O necelou minutu později si Hradec vytvořil další velkou šanci. Ďuris projel jako nůž máslem skrze obranný blok Ocelářů po efektní kličce po pravém křídle. Hradecký útočník vypálil na hranici kruhu a orazítkoval brankovou konstrukci. Ve 33. minutě se do největší třinecké šance druhé třetiny dostal Geidl, ten svou střelou k pravé tyči Sajdla ale nedonutil inkasovat, hostující brankář zasáhl svým betonem.

Třetí třetina nabídla snad nejzajímavější pasáže celého duelu, bohužel pro Oceláře nepříliš pozitivní. Hned na začátku třetí dvacetiminutovky totiž usedli na trestnou lavici hned dva třinečtí hráči. Nejprve v čase 43:14 Adámek za podrážení a následně o deset sekund později Vacula za vyhození kotouče mimo hrací plochu. Oceláři ale dvojnásobné oslabení i díky dobrým zákrokům Švančary zvládli. Krátce potom, co se Adámek vrátil z trestné lavice na led, se však přeci jen hostům podařilo prosadit. V čase 45:21 využil přesilovou hru a otevřel tak skóre utkání střelou ke vzdálenější tyči Martin Pěnčík. V 53. minutě mohlo být na hradecké lavici ještě veseleji, po chybě Ocelářů se hráči se lvem na prsou dostali do přečíslení tři na jednoho, které se jim ale vůbec nepovedlo a Švančara v poklidu zasáhl. V samotném závěru ocelářská dvacítka zkoušela srovnat stav utkání hrou v šesti hráčích v poli, hradecký blok se jí ale prorazit nepovedlo, a tak musela překousnout druhou těsnou porážku na svém ledě v DHL Superpoháru skupiny C.