Junioři a dorostenci tmelili kolektiv na akci s hasiči

23.06.2021 · Redakce
Hráči třinecké akademie si i letos zpestřili letní přípravu s dobrovolnými hasiči. V polovině června se mladí Oceláři vydali do nedalekého Hrádku a na tamním fotbalovém hřišti si vyzkoušeli závod v královské disciplíně požárního sportu - požárním útoku.

Třinečtí junioři a dorostenci v dosavadní letní přípravě zažili i jeden poněkud netradiční trénink. V rámci teambuildingu spolu hráči obou akademických mužstev vyrazili do Hrádku, kde si pro ně dobrovolní hasiči připravili soutěž v požárním útoku. Jak celá akce probíhala? “Dobrovolní hasiči nám nejdřív ukázali, co k čemu slouží a řekli nám, jak máme věci po vyběhnutí ze startu zapojit. Potom se šest z nás ujalo zkušebního kola a ukázali jsme ostatním, jak by to zhruba mělo vypadat. Když jsme ukázku dokončili, pustili jsme se do ostrého závodu. Myslím, že jsme si je všichni užili a po delší době jsme si zase na chvíli zkusili, jaké to je být dobrovolným hasičem,” popisoval juniorský útočník Alexandr Kašpárek.

Závody v tzv. královské disciplíně požárního sportu ale nebyly tím jediným, co si na mladé Oceláře dobrovolní hasiči Hrádku společně s členy obou realizačních týmů připravili. “Když jsme doběhli závod, dostali jsme další úkol, který pro nás vymyslel pan Benek. Jednalo se o bušení zhruba desetikilovým kladivem. Měli jsme co nejvíckrát bouchnout do vršku a spodku takové vytvořené stoličky. Nejvíc myslím bylo skoro 130 úderů. Potom už jsme měli po zbytek odpoledne volno, takže někteří z nás šli hrát nohejbal, další fotbal nebo basketbal. Různě jsme se rozdělili a hráli jsme až do večera.”

Mladí Oceláři v rámci sportovního odpoledne s hasiči nezapomněli ani na poděkování svým hostitelům. Zástupcům SDH Hrádek Bohuslavu Brancovi, Pavlu Malikovi a Pavlu Benekovi předali personalizované třinecké dresy a dalším dobrovolným hasičům věnovali trička z letošní mistrovské edice.

A co si od speciálního teambuildingu v rámci třinecké Akademie sliboval její hlavní trenér René Mucha? “Účelem akce s hasiči bylo nejen zpestřit letní přípravu, v letošním roce jsme také kladli velký důraz na týmovou součinnost. I proto měli hráči čas na přípravu, aby si v týmu sami rozdělili jednotlivé úlohy.”

HC Motor České Budějovice