Junior Ullrych: Třinec je nejlepší organizace v ČR

12.11.2021 · Šárka Kolková
Po reprezentační přestávce čeká na juniory náročný program v podobě tří utkání během čtyř dnů. Ve středu budou mladí Oceláři bojovat v Ostravě a následně je čeká trip do Prahy a na Kladno. A právě duel proti Rytířům bude velmi zajímavý pro Petra Ullrycha, který je kladenským odchovancem a pod Javorový letos přišel z finského TUTO Hockey. Jak osmnáctiletý útočník na finskou štaci vzpomíná a kdo ho inspiruje?

Draka na hrudi nosíš teprve dva měsíce. Jak se zrodil tvůj přestup pod Javorový?

Sezonu jsem měl začít na Kladně, ale došlo k nedorozumění s vedením a krátce na to přišla nabídka z Třince, kterou jsem bez váhání přijal. Myslím si, že Třinec je nejlepší hokejová organizace v ČR.

Pocházíš ze Středních Čech. Proč ses rozhodl pro angažmá na druhém konci republiky?

Domnívám se, že to byl nejlepší krok pro moji hokejovou kariéru.

Co říkáš na klub, město, trenéry a spoluhráče?

Třinec považuji za prvotřídní hokejovou organizaci u nás. Většinu času trávím na zimním stadionu nebo na hotelu. Město jsem ještě poznat nestihl. Trenéři i spoluhráči mě přijali dobře a jsem tady spokojený.

Co zatím říkáš na aktuální výkony týmu?

Ze začátku se nám moc nedařilo, ale postupně jsme se sehráli. Nyní hrajeme hokej, díky kterému dokážeme vítězit. Navíc se nám hraje lépe, když víme, že se můžeme spolehnout na výborné výkony brankáře.

Nastoupil jsi do dvanácti utkaní, na kontě máš krásných šestnáct bodů a jsi třetím nejproduktivnějším hráčem kádru. Co stojí za tvými povedenými výkony?

Sedli jsme si s kluky z lajny. Na ledě si rozumíme. Mimo to se snažím pracovat navíc, zlepšovat své slabé stránky a rozvíjet ty silné.

Máš oblíbeného hokejistu, ve kterém nacházíš motivaci?

Můj oblíbený hokejista je Nathan MacKinnon, ale spíš než motivaci v něm nacházím inspiraci.

V rámci reprezentační přestávky před sebou máte volný víkend. Jak využiješ svůj volný čas?

Svůj volný čas určitě strávím doma na Kladně s rodinou. Od té doby, co jsem v Třinci, se málo vídáme.

Po pauze vás pak čeká i zápas proti Rytířům. Těšíš se na souboj proti bývalému klubu?

Ano, těším. Proti Kladnu jsem ještě nikdy nehrál a zajímá mě, jaké to je být jejich soupeř.

Minulý rok jsi hrál za TUTO Hockey. Jak vypadalo zázemí klubu?

Zázemí bylo perfektní. Všechno, co jsme potřebovali, bylo na zimním stadionu, od tréninkových podmínek po stravování. Konkrétně v TUTU bylo zázemí hodně podobné tomu v Třinci. Jediný rozdíl byl v ubytování. Ve Finsku jsme bydleli v bytech a tady bydlíme pohromadě na hotelu.

Mohl bys porovat český hokej s tím finským?

Finové hrají více přímočarý hokej. Vynikají víc v bruslení a přesných nahrávkách.

Co se ti líbilo na zemi jako takové?

Na Finsku se mi nejvíce líbila odlišná mentalita lidí. Všichni byli moc příjemní, dokonce i prodavačky v obchodě. (úsměv) Navíc se mi líbila jejich klidná povaha, se kterou se ztotožňuji.

Kdyby se naskytla podobná příležitost, zkusil bys to ještě v zahraničí?

Určitě bych to v zahraničí ještě někdy chtěl zkusit, ale v nejbližší budoucnosti se maximálně soustředím na angažmá v Třinci.

Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary