Junior Spěváček: Za každou cenu jsme si přáli urvat nějaké body

14.10.2022 · Šárka Kolková
Minulou sezonu hrál za dorost pražské Hvězdy, teď válí za třineckou juniorku. Nejproduktivnější hráč loňské sezony se v uplynulém týdnu dočkal svých prvních gólů v dresu Ocelářů, jeho trefa v Litvínově se navíc stala vítěznou. Jak Vojtěch Spěváček hodnotí nejen odehrané zápasy?

Vojto, za sebou máte hodně povedený týden. Z možných šesti bodů jste pod Javorový přivezli čtyři. Jak zápasy hodnotíš?

Myslím si, že jsme odehráli dva velmi vyrovnané zápasy. Do zápasu s Energií jsme nastoupili velmi dobře, podařilo se nám vstřelit branku hned po 24 vteřinách hry. Karlovy Vary ale hned v zápětí vyrovnaly. Ve druhé třetině si myslím, že měl soupeř více ze hry. Naštěstí se nám podařilo dát před třetí třetinou kontaktní branku a v té poslední jsme vyrovnali. Bohužel,  zápas nám utekl v prodloužení.

Do utkání s Litvínovem jsme skvěle vstoupili, podařilo se nám vstřelit dvě branky hned po sobě. Sice jsme potom přestali hrát a soupeř vyrovnal, ale nakonec jsme vítězství dokázali urvat.

Jeli jste na led celků, které byly v tabulce na druhém a třetím místě. V té době jste měli cenný skalp proti doposud neporaženým Vítkovicím. Chystali jste se na soupeře podobně?

Ano. Kromě nějakých menších detailů proběhla příprava hodně podobně.

V utkání s Karlovými Vary jste sice vedli, ale Energie vývoj otočila. V čem byl problém?

Dali jsme rychlý gól, ale poté jsme po naší chybě rychle inkasovali gól na 1:1.

Přesto jste ještě v závěru druhé třetiny snížili a ve třetí třetině vyrovnali. Byla to pro vás úleva?

Určitě to byla úleva. Za každou cenu jsme si přáli urvat nějaké body.

Nakonec jste však padli v prodloužení. Co pozitivního si ze zápasu berete?

Každý zápas se dá otočit, když budeme hrát jako tým.

Naopak v Litvínově vám vyšel začátek a rychle jste šli do vedení 2:0. Ale soupeř stihl vyrovnat. Báli jste se, že o zápas přijdete?

Všichni jsme věřili, že utkání dokážeme vyhrát. Proto si myslím, že ne.

Ve třetí třetině jste nasázeli tři branky a zápas vyhráli. Co vás nakoplo?

V šatně jsme si řekli, že musíme za každou cenu přivézt domů body. Hodně nás nakopl gól na 3:2 a následně čtvrtá branka.

Pro tebe to byl velmi povedený víkend. Vstřelil jsi své první góly, ten proti Vervě byl vítězný. Jsi rád, že ti to konečně začalo padat?

Poslední zápasy jsem se trápil. Takže jsem moc rád, že jsem to konečně prolomil.

A jak jsi spokojený se svými prvními měsíci v Třinci?

Ze začátku to byl pro mě obří skok, ale teď, když jsem si tady na všechno zvykl a zjistil, jak to funguje, jsem tady hodně spokojený.

Po dlouhé venkovní sérii vás konečně čekají zápasy doma. V pátek Liberec, v sobotu Mladá Boleslav. Co budete chtít proti soupeřům odehrát?