Partnerský klub Nadační fond President Cup
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Junior Pavel Matěj: Věřili jsme až do konce

19.02.2020 · Šárka Kolková
Útočník juniorů PAVEL MATĚJ patřil k hlavním aktérům zápasu s Mountfieldem HK, ve kterém Oceláři vyhráli 2:1 po prodloužení a odvezli si cenné dva body. Právě šikovný útočník šest vteřin před koncem zápasu vstřelil vyrovnávací branku a přihrál také na rozhodující gól.

Ve čtvrtečním utkání se vám proti Jihlavě nedařilo, ale z Hradce vezete cenné dva body. Co se ve vaší hře změnilo?

Nemůžu říct, že se nám v tom prvním utkání nedařilo, proti Jihlavě jsme byli lepším týmem. Vedlo se 2:0, ale přestali jsme hrát, soupeř za pět minut zápas otočil a my to pak nedokázali otočit, protože soupeř si zápas výborně pohlídal. Na naší hře nebylo nutné nic měnit, protože jsme nehráli špatně, ale i takové zápasy jsou. Soupeř byl o trošku šťastnější.

Jak hodnotíš následující utkání proti Mountfieldu?

Hodnotím to hodně pozitivně. Hráli jsme přesně to, co jsme měli. Gólman nás výborně podržel a díky tomu jsme získali potřebné body.

Úvodní branka hradeckých juniorů byla hodně sporná, jaký názor na situaci jsi měl ty?

Musím přiznat, že jsem to vůbec neviděl. Trenéři a všichni říkali, že gól nebyl. Koukali také na video a tam šlo jasně vidět, že to branka neměla platit.

V jedné situaci jste málem inkasovali do prázdné brány, co přesně se odehrálo?

Hradec chtěl zápas ukončit. Špatně jsme je bránili a měli velkou šanci to skončit. Marek Havránek však převzal práci gólmana a tu střelu zachytil. Myslím si, že nám to pomohlo, že dlouho hráli u nás, protože se unavili a pak už neměli sílu se vrátit.

V zápase jste si vytvořili několik šancí, například Nico Geidl trefil tyčku. Byli jste nervózní z toho, že vám to tam nepadalo?

Pořád jsem klukům říkal, že tu smůlu ukončíme. Nebylo možné, aby tam nic nepadlo. Věřili jsme až do konce a to se vyplatilo.

Vyrovnávací trefa se ti povedla šest vteřin před koncem. Jak k tomu došlo?

Začalo to všechno u nás v pásmu. Pak Michal Matiaško nahodil puk na volného Marka Havránka, který mi to posunul mezi kruhy a já to trefil nad lapačku hostujícího gólmana.

Jaký to byl pocit, těsně před koncem vyrovnat?

Měl jsem radost a nebyl jsem sám. Byl to náročný zápas, tak jsme byli rádi, že se nám to podařilo vyrovnat a měli naději na další bod.

V prodloužení jste rozhodli už po minutě. Jak se rodila rozhodující branka?

Všechno to začalo u Patrika Švančary, který výborně vychytal domácího hráče. Poté jsme si vzali puk s Michalem Matiaškem, párkrát si ho vyměnili a Michal zasunul puk do prázdné brány.

Důležitý vyrovnávací gól a nahrávka při rozhodující brance. Z pohledu produktivity to byl pro tebe povedený zápas, že?

Ano byl to vydařený zápas. Podali jsme super týmový výkon a musím říct, že jsme si zasloužili vyhrát. Chtěli jsme víc než soupeř.