Junior Murín před play-off: Určitě se bude na co dívat!

06.03.2016 · Martina Sikorová
Na start vyřazovacích bojů už se připravují také třinečtí junioři. Svěřenci trenéra Varadi do samého závěru bojovali o prvenství v základní části, nakonec ale půjdou do play-off z druhé příčky a v osmifinále narazí na Mladou Boleslav. Jak hodnotil úvodní část soutěže Matej Murín a co řekl před startem série?

Začátek sezóny by se dal z pohledu třineckého týmu označit jedním slovem - nepovedený. Mladí Oceláři sice své soupeře většinou přestříleli, byli to však vždy oni, kdo se musel smířit s porážkou. Tři prohry na úvod ovšem velmi rychle nahradily vítězné série a juniorka tak začala stoupat tabulkou. “První zápasy nám nevyšly, to je pravda, ale nehráli jsme vůbec zle. Byli jsme lepším týmem, jen byl problém v tom, že nám tam nepadaly góly. Drželi jsme se svojí hry a nakonec se nám to vyplatilo.”

V listopadu se juniorky dotkly trenérské rošády, po odchodu kouče Muchy k Áčku se Vlastimil Wojnar přesunul ke staršímu dorostu a jeho místo na lavičce juniorského výběru zaujal Václav Varaďa. Ovlivnila tato změna hru třineckých mladíků? “Trenér Varaďa přišel s tím, že pokud nám hra, kterou jsme hráli, vyhovuje, tak v ni budeme pokračovat. No a když nebudou výsledky, tak ji změníme. Nakonec jsme ale nemuseli nic měnit, což je super.”

Zajímavý je také pohled do statistik třineckého týmu. V dvacítce kanadského bodování byste sice jméno některého z juniorů hledali marně, jako tým ovšem Oceláři nastříleli 181 gólů, což je třetí nejvyšší počet vstřelených branek v celé soutěži. “Je jedno, kdo je na ledě, gól dokáže dát každá lajna a to je myslím velká výhoda.”

Jak již bylo zmíněno, svěřenci trenéra Varadi bojovali až do samého závěru o prvenství v základní části, v posledním kole ale Oceláři podlehli Spartě a museli se tak smířit s druhým místem. “Mrzí nás, že se nám nepodařilo skončit první, ale i druhé místo je určitě pěkné. Myslím, že základní část dopadla celkem dobře.”

Duel se Spartou ovšem může být pro třinecký tým také určitou výstrahou před startem vyřazovacích bojů. Mladí Oceláři sice lídra tabulky výrazně přestříleli, z dvaapadesáti střel ale skončily za zády hostujícího gólmana pouze dva puky. “Určitě bychom to chtěli zlepšit, pracujeme na tom, ale v zápase proti Spartě to tam klukům bohužel nechtělo spadnout.”

Nepovedený zápas je teď ovšem třeba velmi rychle hodit za hlavu, už v úterý totiž čeká svěřence trenéra Varadi první osmifinálový souboj s Mladou Boleslaví. Co od zápasu proti týmu z města automobilů nejlepší střelec juniorky očekává? “Budou to velmi těžké zápasy, ale myslím si, že když budeme pokračovat v naší hře, tak bychom měli být lepší.”

První dva duely sehrají naši junoři ve staré Werk aréně. Výhodu domácího prostředí je třeba náležitě využít, pojďte proto třinecké mladíky podpořit. Na co vás zve Matej Murín? “Myslím, že naše zápasy už jsou celkem rychlé a silové, což bylo vidět ve včerejším duelu proti Spartě. Zápasy play-off budou už jen lepší, takže se určitě bude na co dívat.”

Tak tedy v úterý a ve středu ve Werk Aréně!

Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary