Junior Michal Ramik: Je pro mě klíčové, že mohu trénovat na ledě

18.01.2021 · Dominik Stošek
Hokejový útočník, český reprezentant, třinecký odchovanec, nositel bronzové medaile z World Hockey Challenge a velký dříč jménem MICHAL RAMIK, byl vyzpovídán na různá hokejová témata. Jak hodnotí přechod mezi juniorským a dospělým hokejem, svou účast v české hokejové reprezentaci hráčů do osmnácti let nebo kupříkladu trénování v této nelehké době?

Michale, nedávno jsi absolvoval první a také druhý reprezentační kemp U18, kde jsi byl společně s dalším Ocelářem, brankářem Tomášem Suchánkem. Jak bys zhodnotil oba kempy?

Na srazy reprezentace se pokaždé hodně těším. Tréninky jsou velmi kvalitní, mají vysoké tempo, trénujeme různé taktické věci a herní situace, které mě vždy posunou dál.

Lišily se nějak od kempů šestnáctek nebo sedmnáctek, kterých ses v minulosti také zúčastnil?

Rok, co rok se zvyšuje kvalita i rychlost hráčů. Požadavky trenérů jsou přizpůsobené dané kategorii.

Vraťme se k osmnáctkám, hlavní kouč Jakub Petr finální nominaci před třetím kempem zúžil na čtyřiadvacet hráčů, bohužel tvé jméno v ní nefiguruje, stejně jako například jméno Jonáše Jobánka. Společně s Jonášem jste na pozici náhradníků, každopádně situace je jaká je a může se měnit každým dnem, takže není vyloučeno, že by ses na MS nepodíval. Bereš to jako určité zklamání nebo spíše jako motivaci k tomu, aby si na sobě ještě více pracoval?

To, že jsem nebyl vybrán mě mrzí, ale koukám dopředu. Teď je pro mě klíčové, že můžu trénovat na ledě a každým dnem na sobě pracovat.

Letos jsi dostal šanci také v ocelářském áčku během letního poháru. Podařilo se ti to v sedmnácti letech, což se jen tak někomu nepoštěstí. Na tento zápas budou panovat asi příjemné vzpomínky, že?

Start v A-týmu byla super zkušenost a zážitek. Makám na tom, aby moje hra byla natolik kvalitní a abych tam jednou hrál pravidelně.

Druhý premiérový start máš v Chance lize, kde nastupuješ za partnerský Frýdek-Místek a stihl jsi za něj odehrát už pět utkání. Našel bys nějaké rozdíly mezi Chance ligou a juniorskou ligou?

Přechod mezi juniorským a dospělým hokejem je náročný. Zvykám si na rychlejší tempo a taktičtější hru.

Ve Frýdku působí také Tomáš Suchánek, se kterým jsi byl na dvou kempech osmnáctek. Jak společně vycházíte?

Úplně v pohodě, asi jako s každým.

Jaký je tvůj pohled na aktuální situaci? Jak se ti trénuje v této nelehké době?

Když byla karanténa, tak jsem cvičil doma. Není to nic lehkého, ale díky klubu, který nám domluvil tréninky v Polsku, jsem mohl být na ledě. Aktuálně trénuji ve Frýdku.

Ví se o tobě, že máš rád NHL. Věřím, že jsi loni sledoval svůj oblíbený tým Tampu Bay a zcela určitě budeš spokojen s konečným výsledkem. Sleduješ někdy NHL živě, popřípadě po zápasech zhlédneš sestřihy?

Už moc nemám oblíbený tým, ale spíš fandím dobrému ofenzivnímu hokeji. Na živé přenosy nemám v noci náladu, to se raději vyspím. Na sestřihy se ale rád dívám.

Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary