Junior Haas: Finále se nám nepovedlo, ale úspěch jsme udělali

28.04.2023 · Šárka Kolková
Svěřenci trenéra Reného Muchy zakončili sezonu se stříbrnými medailemi. Velký podíl na dlouhém tažení v play off měl i útočník Oskar Haas, který převážnou část roku strávil v partnerském Frýdku-Místku a do pár zápasů nakoukl i do nejvyšší soutěže.

Oskar Haas začal sezonu 2022/2023 v juniorce, povedenými výkony si ale velmi brzy řekl o dres partnerského Frýdku-Místku. A v 45 zápasech základní části se blýskl 17 góly a 18 asistencemi. Právem tak byl vyhlášen nejlepším juniorem první ligy. „Pro mě to samozřejmě byla neuvěřitelná sezona. Dostal jsem ve Frýdku-Místku velkou šanci a doufám, že jsem důvěru klukům splatil."

Na konci listopadu se talentovaný útočník dočkal povolání do týmu Ocelářů. V extralize Oskar Haas stihl 7 utkání a do statistik si zapsal i první kanadský bod. „Byla to pro mě obrovská zkušenost. Když jsem přišel do třinecké kabiny, byl to doslova jiný svět. Neskutečné."

Po konci sezony v první lize se Oskar Haas vrátil zpátky do juniorky, kde byl se 20 body druhým nejproduktivnějším hráčem play off. „Samozřejmě je to hezké a jsem za to rád, ale na tohle se v play-off nehraje. Přáli jsme si vyhrát titul, a to se nám nepovedlo. Myslím si, že i když jsme zlato neurvali, bylo play-off povedené. Neúspěch ve finále nás ze začátku bolel, ale myslím si, že stříbrná medaile je pro organizaci úspěch.“

Ziskem stříbra zkompletovali junioři medailovou sbírku mládežnických týmů Ocelářů, do které už před tím dodali dorostenci zlato a deváťáci bronz. „Ukazuje to vítěznou mentalitu celé organizace. Všichní chtějí vyhrávat. Vedení a trenéři vytvářejí skvělé podmínky pro hokej.“

Sezonou 2022/2023 pro Oskara Haase končí jeho mládežnická kariéra. Do juniorky už by v příštím roce mohl zasáhnout pouze jako tzv. overage hráč. „Juniorská léta tady byla moc krásná. Byla nejlepší jak s juniory, tak s Frýdkem-Místkem. Uvidíme, jakým dalším směrem se budu ubírat. Každopádně jsem šťastný, že se moje hokejová kariéra vyvíjela tady.“

Dnes v 17:30 | Jun.
HC Kometa Brno