Junior Filip Indrst: Síla našeho kádru je v týmovosti a obětavosti

26.11.2018 · Martina Sikorová
První cíl letošního ročníku junioři zvládli! Mladí Oceláři ve dvaceti zápasech základní části vybojovali čtyřiačtyřicet bodů a ze druhého místa skupiny D postoupili do nadstavbové části O pořadí v play-off! Úvodní fázi sezóny pro klubový web hodnotil nejproduktivnější hráč týmu, útočník Filip Indrst.

Jak jste spokojeni s první části sezóny a konečným umístěním?

S první částí sezóny jsme spokojeni velmi, jelikož i přes komplikace, které nastaly, ať už výměna trenérů, různé pohyby hráčů z klubu a příchody hráčů k nám, jsme ukázali, že máme určitou kvalitu a že dokážeme hrát lépe, popřípadě vyrovnaně s každým. Jak jsem již zmínil, síla našeho kádru je v týmovosti a hlavně v obětavosti pro tým. Víceméně každý hráč do toho dává momentálně vše a to i přes to, že ho v soukromém životě postihly nepříjemné události. V základní části jsme skončili druzí, co nás těší je fakt, že máme nejvíce výher venku z naší skupiny, ovšem na čem ještě musíme zapracovat jsou domácí zápasy, kde jsme zatím nebyli moc úspěšní.

Jak jste reagovali na trenérskou rošádu a změnila se vaše hra pod novými trenéry?

Výměnu trenérů jsme zažili asi před dvěmi lety, kdy jsme za jednu sezónu měli čtyři různé trenérské dvojice, takže už jsme na takovéhle věci zvyklí. Ale musím přiznat, že když se nám dařilo a změnili nám trenéra, neměli jsme z toho dobrý pocit. Hrajeme teď lehce odlišný styl hokeje než za pana Wojnara, ale přístup hráčů zůstal stejný a to je to hlavní, proč jsme úspěšní.

Jednou z letošních novinek je tzv. doplňkové prodloužení po každém zápase, který je rozhodnut v základní hrací době a zpočátku to vypadalo, že Vám zrovna tato změna v pravidlech příliš nesedí. Jak tuto novinku vnímáte?

Máte pravdu, tato disciplína ze začátku nebyla naší silnou stránkou. Ale je to sport a tak se s tím musíme naučit pracovat a věřím, že když mnozí z nás půjdou do mužského hokeje, tak jim právě tato zkušenost pomůže.

Už brzy startuje nadstavba. Co od ní očekáváte?

Očekáváme kvalitní zápasy na nejvyšší juniorské úrovni v České republice. Půjdeme do toho týmově, chceme na sobě ještě hodně pracovat, abychom si tak zajistili co nejlepší rozlosování do play-off.

Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary