Junior Daniel Chovaniak po postupu: Myslím, že máme super tým!

26.03.2019 · René Sasyn
Oceláři zvládli ve čtvrtfinále play off celkem suverénně derby s Vítkovicemi. Jednou z hlavních tváří Ocelářů byl věkem teprve dorostenec DANIEL CHOVANIAK, který si ve čtyřech zápasech připsal celkem čtyři body. Jak hodnotí Daniel tuhle sérii? A jak těžký byl pro něho přechod mezi dvěma rozdílnými kategoriemi? To si můžete přečíst v následujícím rozhovoru.

Jak hodnotíš uplynulou sérii s Vítkovicemi?

Osobně to hodnotím velmi dobře. Nebáli jsme se hrát svůj hokej, dohrávali jsme soupeře, často jsme stříleli na soupeřovu bránu, prostě jsme hráli jako tým. Nikdo nehrál sobecky sám na sebe, hráli jsme každý za každého, a proto jsme vyhráli.

Co považuješ za rozhodující faktory téhle sérii?

Za rozhodující faktory považuji to, že jsme měli větší radost ze hry, bavili jsme se tím, co nás baví a naplňuje. Rozhodně za velký rozdíl považuji blokování střel a osobní statečnost každého z nás.

Věkem jsi sice dorostenec, ale mezi juniory ses rozhodně neztratil. Ve čtyřech zápasech sis připsal 4 body a zatím jsi druhý nejproduktivnější bek v play off, jaký to je pocit?

Nic si z toho nedělám, že jsem druhý nejproduktivnější obránce play off. Jak jsem řekl, nehraji na body, hraji na to, co mám na hrudi. Jasně že mám z toho radost, ale budu se snažit být pořád skromný a pokorný hráč.

Jak ses srovnal s rozdílem juniorského a dorosteneckého hokeje? V čem je obrovský rozdíl mezi těmito dvěma soutěžemi? Nebo popřípadě co ti dělalo největší problémy?

Byl to celkem skok z dorostenecké kategorie do té juniorské, ale pan trenér mi řekl, že se toho nemám bát a že mám hrát to, co umím. Tak jsem hrál to, co umím, a to co po nás trenér vyžadoval. Problémy mi ze začátku dělala hlavně znatelná rychlost hry a dohrávaní soubojů.

Jakého soupeře by sis osobně nejraději přál do další části play off?

Je mi to osobně fakt jedno, kdo to bude. Byl bych rád, kdyby se nám to podařilo vyhrát a dotáhli bychom to do vítězného konce. Myslím si, že máme opravdu super tým.

Souběžně s vaší sérii probíhá čtvrtfinále našeho A-týmu, rovněž s Vítkovicemi. Navštívil jsi nějaký ze zápasu této série?

Ano navštívil, ale je to úplně jiný hokej. Přijde mi, že hrají hodně takticky, nikde nespěchají. Osobně jsem si už tenhle styl hry taky vyzkoušel, ale více mi sedí ten styl, který momentálně hraje naše juniorka.

Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary