Josef Kořenář: Extraliga má kvalitu, jsou tu chytří hráči

24.09.2020 · Martin Stebel
Prožil bláznivý zápas plný zvratů a nečekaných situací. Nejprve v Litvínově kvůli drobnému zranění po úvodní části odstoupil, ale do třinecké branky se začátkem druhé třetiny znovu vrátil. Nakonec JOSEF KOŘENÁŘ solidním výkonem přispěl k druhé výhře Ocelářů v sezoně.

Co se ti honilo hlavou, když tě trenéři vytáhli z kabiny při zranění kolegy Štěpánka?

Musel jsem, nebyla jiná možnost. Nebylo mi úplně dobře, ale určitě jsem v ten moment na tom byl lépe než Kuba.

Nebyl jsi už v té době částečně v civilním oděvu?

Naštěstí ne. V Litvínově je na zimáku docela chladno, proto jsem byl trochu v teple a měl jsem ještě výstroj. Seděl jsem v šatně a najednou slyším Jardu Kameše jak řve, ať se připravím, protože Kuba dostal strom. Spěchal jsem k ledu a vidím, že na tom opravdu nebyl moc dobře. Skočil jsem proto rychle zpět do kabiny pro rukavice a šel znovu na led.

Nakonec vše dobře dopadlo, chytil jsi trestné střílení a pomohl k výhře...

Byla to velká rarita, protože se během hry protočili všichni čtyři gólmani. Hlavní je, že jsme vyhráli, kluci to odbojovali, hrozně mi pomohli, nepouštěli soupeře moc často do našeho pásma.

Chytal jsi letní pohár, máš za sebou premiéru v extraligovém Třinci. Co ti to ukázalo o úrovni zdejší soutěže v kontextu zámořské AHL, kterou jsi v San Jose dva roky chytal?

Má to tady vysokou úroveň. V extralize jsou zkušení kluci, mají něco za sebou. Není to tak rozlítaný hokej jako v Americe. Tam je hra docela neučesaná, živelná. Extraliga má svou kvalitu, oproti AHL je tady vidět větší chytrost hráčů.

Máš nějaké čerstvé zprávy, jestli se zámořské soutěže rozběhnou v plánovaných termínech?

Je to stále velká nejistota, nic konkrétního nevím. Nemám žádné nové zprávy, jak to tam bude fungovat. Všechno se rozhodne ze dne na den. Jestli se bude hrát a pokud ano, tak s lidmi. Co mohu říct, že AHL by bez fanoušků těžko fungovala. To je totiž hlavní příjem do klubové kasy. Opravdu nevím, zda by se našly finance na hokej bez fanoušků.

Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary