Jiří Polanský: Věřili jsme, že soupeře můžeme rychlostně přehrát!

31.01.2014 · Martin Stebel, Miroslav Kučera
To byly nervy, to bylo drama! Hokejisté Třince zdolali chomutovské Piráty 4:3, ale jejich tříbodový zisk se rodil ve velkých bolestech. Rozdílovou branku měl na svědomí pět minut před závěrečným klaksonem Jiří Polanský, jenž na severu Čech dokumentoval výbornou formu.

Během utkání Ocelářů v Chomutově se znovu naplno potvrdila stará pravda, že nejhůře se někdy ve sportu získává takzvané "povinné body". Kurzy sázkových kanceláří hovořily jasnou řečí ve prospěch týmu zpod Javorového. Třinec roli favorita sice v konečném výsledku naplnil, ale cesta ke třem bodům byla značně trnitá: "Tahle výhra je neskutečně vydřená, ale nečekali jsme tady nic snadného. Podvědomě jsme od začátku cítili, že máme víc ze hry, vytvářeli jsme si šance. Už jsme si mysleli, že ve třetí třetině se nám podaří vyrovnat na 2:2, ale opak byl pravdou. Domácí zvýšili na 3:1, museli jsme složitě dotahovat," popisuje vývoj situace v závěrečné fázi pátečního střetnutí.

Jedním z klíčových momentů utkání byla zcela určitě kontaktní trefa Davida Květoně, který pozvedl třinecký prapor, dodal svým kolegům potřebnou sebedůvěru a nastartoval velkolepý obrat. Přesně v tomto duchu hovořil i muž s číslem 23: "Naštěstí to na sebe vzal David Květoň, který dal nejen krásnou branku, ale hlavně nám všem svým průnikem zvedl sebevědomí. Nikoho jiného před brankou nehledal, věřil si do zakončení. Udělal to nejlépe, jak mohl. To byl asi zlomový okamžik utkání," říká kreativní centr, jehož současná bodová bilance je na hodnotě 17+22.

Měsíc leden tak svěřenci trenérského triumvirátu Kalous-Marek-Varaďa ukončili s úctyhodnou bilanci osmi výher z deseti možných. Únorový start bude šlágrem extraligového kola, do Werk arény totiž v neděli od 15:00 přicestuje suverénní lídr tabulky - tým pražské Sparty: "Naše radost po výhře v Chomutově je obrovská. Věřili jsme, že soupeře můžeme rychlostně přehrát, což se nakonec taky vyplnilo. Teď už ale máme myšlenky jen na Spartu, to bude asi trochu jiné kafe. Myslím, že lidé v Třinci mohou očekávat skvělý zápas. Přál bych si, abychom je hrou i výsledkem potěšili!"