Jiří Juřík: Finále je zhodnocení celoroční práce

04.04.2019 · Daniel Ježek
Junioři se ve středu odpoledne přesunuli do hlavního města, kde je dnes čeká úvodní bitva o mistrovský titul. Svěřenci hlavního trenéra Jiřího Juříka ve finále vyzvou Spartu, jakou sérii lodivod třinecké juniorky očekává?

Se Spartou jste zatím hráli dvakrát, jaký to je soupeř?
V základní části nás přehráli v kombinacích a bruslení. Od té doby jsme se ale posunuli dále, očekávám proto, že vzájemný souboj teď bude vyrovnanější, než byly ty první dva zápasy. Příprava proběhla dost narychlo, uvidíme, co bude v zápase a na to budeme reagovat.

V čem tkví hlavní síla Sparty?
Zatím se Sparta opírá o výkony Pšeničky, Rouska a Schwambergera, uvidíme také, kdo vlastně bude chytat. Oni mají čtyři nebo pět kluků, kteří jsou nad průměrem a nad ostatními vyčnívají. Ti to mužstvo táhnou.

Oba týmy mají skvělý útok, očekáváte ofenzivní sérii?
Na obou stranách jsou hráči, kteří jsou ofenzivně ladění. Tohle by se do zápasů mohlo promítnout. Protože to jsou ale velice důležité zápasy, tak si myslím, že nikdo nebude chtít otevřít zadní vrátka a jen se spoléhat na útok.

V předchozích zápasech play off jste inkasovali nejvíce dvě branky, je Nick Malík tím klíčovým faktorem?
Nick nás hodně drží. Když se vyskytne nějaká chyba, tak on to zahasí. Myslím ale, že v obraně jsme udělali velký kus práce. Kluci zlepšili bekčeking, zlepšili se v osobních soubojích. Myslím, že náš systém se posunul dopředu. Nick ale určitě bude klíčovým faktorem obranné činnosti.

Začínáte venku, je pro vás výhoda hrát druhý, a případný třetí, zápas doma?
Systém soutěže je daný. První utkání je vždy těžké, obzvlášť ve finále, kdy se hraje jen na dva vítězné duely. Tohle je takový paradox. První utkání hodně napoví. Buď se dostanete pod tlak, a i v tom domácím zápase si kluci na sebe vytvoří větší tlak. Zápasy pod tlakem jsme ale v minulých sériích zvládli. Uvidíme, jak se k tomu postavíme a jak dopadne čtvrteční zápas v Praze.

Pomáhají v rozhodující fázi sezony zkušenosti některých hráčů, které získali v partnerském Frýdku-Místku?
Je to vidět především v detailech hry, ať se jedná o zpracování, přihrávky, podržení kotouče, zakončení. To jsou věci, které se v mužské kategorii musí dělat rychleji, protože na to není tolik času. Tohle může rozhodnout.

Pomohla vám v semifinále podpora diváků?
Kluci vnímali podporu rodičů, sourozenců a kamarádů, kteří je přišli podpořit. Doufám, že i na finále dorazí početná návštěva.

Jak vnímáte slova Aloise Hadamczika, trenéra reprezentační osmnáctky, kterého zklamalo, že mu účastníci finále neuvolnili hráče pro přípravný kemp?
Máme celoroční soutěž a finále je jejím vyvrcholením. To by mělo mít nějakou úroveň. Počítá se, že mužstva, která jdou do finále, postaví to nejlepší, co mají k dispozici. Je to zhodnocení celoroční práce, jak kluků, tak trenérů. Myslím, že by to mělo být v těch nejlepších sestavách.

Dnes v 17:30 | Jun.
HC Kometa Brno