Jiří Juřík o přípravě mládeže: Tvrdá, ale pestrá dřina

08.06.2022 · Martina Sikorová
Třinecká mládež má za sebou první měsíc tvrdé dřiny a dál pokračuje v přípravě na nadcházející sezonu, ve které má na co navazovat. V roli sportovního manažera na všechno druhým rokem dohlíží Jiří Juřík, který pod Javorovým pracuje také jako asistent trenéra u juniorky.

Hokej si mohl v loňské sezoně po několika letech strávených v koronavirovém sevření poprvé pořádně vydechnout, do normálu se ale zatím všechno nevrátilo. “Po covidovém období je vidět, že si některé děti od drilu, který přináší letní příprava, odvykly a těžko se vracejí do režimu, který bychom potřebovali.”

Letní příprava navíc nebývá u hokejistů příliš oblíbená a mládežničtí trenéři se ji proto snaží mladým hráčům všemožně zpestřit. “Příprava je náročná, ale doufáme, že je pro kluky i pestrá. Junioři v tomto týdnu odjíždí na pár dní do Tater a soustředění čeká díky Nadačnímu fondu OCELÁŘI taky na hráče sedmé, osmé a deváté třídy, za což moc děkujeme. V případě juniorky a dorostu bychom pak znovu chtěli uspořádat společnou teambuildingovou akci, aby se utužily jednotlivé kolektivy, ale taky spolupráce napříč oběma týmy. Ještě uvidíme, jestli půjde znovu o závody s hasiči nebo něco jiného.”

Mládežnické týmy se taky v průběhu května dočkaly hned několika zajímavých posil z řad bývalých hráčů Třince. Do výchovy mladých Ocelářů se nově zapojili Rostislav Martynek, Martin Adamský, Richard Bordowski nebo David Všetečka. “Jsme za to moc rádi, protože samozřejmě kdo jiný by měl mladým hráčům předávat zkušenosti ze seniorských kategorií. Taky je vidět, že mají kluci k hokeji opravdu velký vztah, protože si ho jen nejdou zahrát s kamarády někde mezi sebou, ale chtějí se věnovat dětem. Většina zatím působí převážně na pozicích asistentů, jenom Rosťa Martynek se do toho položil tak, že jsme mu nabídli místo hlavního trenéra u šesté třídy. A David Všetečka dostal na starost deváťáky.”

Zatímco o nových tvářích ve trenérských štábech je jasno, na definitivní podobu jednotlivých kádrů si musíme počkat. “Ještě uvidíme, jak se týmy doopravdy promění. U juniorky i dorostu bychom zase chtěli, aby oba týmy hrály play off a všechny žákovské týmy byly nahoře ve svých skupinách. Doplnili jsme proto devátou třídu, kde jsme měli málo hráčů a bylo potřeba přivést kluky odjinud.”

V kanceláři mládežnických trenérů se ale neladí jen hráčské soupisky, v pohybu už je také plánování jednotlivých přátelských zápasů i příprava na největší mládežnickou akci léta, dorostenecký President Cup. “Formát turnaje čeká zpestření, místo osmi týmů se v Třinci poprvé představí deset mužstev. Ze zahraničí by letos měli přijet zástupci Malmö, Davosu, Rigy, přislíbený je Salcburk. Určitě to bude znovu velmi zajímavý turnaj.”