Jiří Hudler: Cítím se dobře, měl bych hrát

02.01.2013 · Martin Stebel
První tréninková jednotka Ocelářů v novém kalendářním roce se nesla ve znamení intenzivních dávek pod bedlivou taktovkou trenérského tandemu Turek - Janků. Na ploše Werk arény nescházel ani Jiří Hudler, jenž poslední dva extraligové duely musel kvůli notoricky známým nepříjemnostem vynechat...

Přesně týden uběhl od chvíle, kdy nůž na brusli libereckého Tomáše Filippiho trefil oblast krku nové třinecké akvizice a mnohým se v ten okamžik zatajil dech: "Hned mi v hlavě probleskl Richard Zedník, kterému se stala podobná věc, ale skončil daleko hůř. Bylo to hodně nepříjemné, nikdy se mi nic podobného nestalo. Měl jsem ve své kariéře dost druhů zranění, ale s krkem dosud problém nebyl. Pár dnů klidu mi pomohlo, léčil jsem se a odpočíval doma. Byl jsem na několika převazech v nemocnici, ale teď už je to dobré. Chci věřit tomu, že takové zranění mě potkalo poprvé a naposledy," přeje si hráč, jenž za tři zápasy pod Javorovým má slušnou bilanci tři branky a dvě asistence.

Během středečního tréninku nastupoval kmenový hráč Calgary Flames ve formaci s křídly Květoněm a Rákosem. Na krku měl speciální chránič. Na jeho tváři znovu nechyběl klukovský úsměv a nešetřil legráckami. Jak se cítil po hodinové dřině? "Jsem docela unavený, ale to je po tak náročném tréninku normální. Krk je trochu víc tuhý, ale necítím žádnou bolest. Jen když jsem vystřelil golfákem, tak to trošku škublo, ale jinak je všechno v pořádku. Pokud se nestane nic zvláštního, měl bych v pátek proti Zlínu nastoupit," posílá pozitivní zprávu třineckým příznivcům.

V pátek Oceláře na domácím kluzišti čeká rival, se kterým už v letošní sezoně dvakrát neuspěli. Není třeba dlouze polemizovat, že Slezané chtějí tuto negativní bilanci rázně změnit. V případě tříbodové výhry navíc Třinec může Zlín v tabulce přeskočit a dostat se na druhou příčku. Motivace je tedy značně velká. Jak prognózuje toto utkání hráč s číslem 26? "Se Zlínem to pro mě bude trochu speciální zápas, protože během mého angažmá ve Vsetíně to bylo prestižní derby. Mám tam několik známých, ale v pátek to na ledě určitě nebudou kamarádi (směje se). Rád bych diváky pozval, ať nás svým fanděním podpoří. Chtělo by to vyhrát, protože v pátek jsou moje narozeniny a bylo by dobré to oslavit třemi body!"

Dnes v 17:30 | Jun.
HC Kometa Brno