Jestli jsem dal někdy důležitější gól? Asi ne, usmívá se Vladimír Roth

29.03.2015 · Martin Stebel
Obrovský respekt, Oceláři! Druhé semifinále nabídlo duel, který se vryje hluboko do paměti všech přítomných! Skóre jako na houpačce, krásné góly, jiskřivé emoce a šťastný konec pro aktivnější tým. Vítěznou tečku strhujícího dramatu napsal během nastaveného času VLADIMÍR ROTH.

Hokejová spravedlnost a logika občas nejsou slepé. V prodloužení totiž musel i naprostý laik zcela zřetelně zaregistrovat, které mužstvo má větší hlad po vítězství. Sparta už v některých momentech "šlapala vodu", naopak Oceláři dokázali svého rivala přebruslit, tlačili se do předbrankového prostoru, hýřili aktivitou a zaslouženou odměnu sebrali v 76. minutě: "Zrovna jsem šel na led, na puku byl Tronča, který to poslal dopředu na Kubu Klepiše. Potom se tam objevil Štefan Ružička, který mně už viděl, střílel jsem do prázdné branky. Jestli jsem někdy dal v životě důležitější gól? Myslím, že asi ne. V tom je krása hokeje! Co k tomu víc říct? Je to paráda, máme druhý korálek!"

Velice důležitá vyrovnávací trefa Milana Doudery, který mimochodem absolvoval fantastické utkání, přišla dvě minuty a čtrnáct vteřin před koncem základní hrací doby: "Ani za stavu 3:4 jsme nevěšeli hlavy, stále jsme totiž věděli, že máme velkou sílu, šli jsme za vyrovnáním. Milan to udělal parádně, nic nevymýšlel, ale jen to napálil do branky. Takové byly instrukce trenérů, abychom stříleli nahoru, naštěstí to prošlo," těší produktivního beka Ocelářů, kteří pražského soka přestříleli celkovým poměrem 43 ku 29.

Hotovo, vymalováno - 5:4! foto: Marian Ježowicz

Druhý triumf domácích se rodil značně komplikovaně. Sparťané úvodní dvacetiminutovku vyhráli, Oceláři museli znovu prokázat silnou vůli a nezlomný charakter k velkolepému obratu: "Trošku jsme zaspali v první třetině, kdy jsme měli špatný pohyb. O přestávce jsme si řekli, že musí nastoupit jiné mužstvo. Potvrdili jsme to obratem, Sparta to ale zase otočila na svou stranu. Proti sobě se postavila silná mužstva, byl to hokej nahoru-dolů se šťastným koncem pro nás," raduje se zadák s číslem 25, jehož zápasový "ice-time" se zastavil na symbolické hodnotě - 25 minut a 25 vteřin.

Semifinálová série dvou gigantů pokračuje ve středu a čtvrtek v metropoli na širokém kluzišti holešovické Tipsport arény: "Zápasy na Spartě budou asi podobné, hraje se teď na krev, nevypustí se jediný souboj. Myslím, že zase mohou rozhodovat přesilovky, v ničem jiném to asi nebude. Přáli jsme si, abychom doma urvali oba zápasy, uvidíme, jak to půjde dál," říká obránce, jehož tvář aktuálně zdobí mužné vousy: "V kabině se neholíme, máme to povinně, oholíme se, až skončí play-off. Snad vítězné!"

Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary