Jediný gól Hrni stačil na výhru: Počítali jsme s tím, že to bude boj

22.10.2021 · Adam Sušovský
Urputný zápas, tuhý boj. Bitvu v těžkém prostředí na ledě Motoru rozhodl jeden jediný gól: V přesilové hře se prosadil už v první třetině Erik Hrňa a rozhodl tak o výhře Ocelářů 1:0. "Nemusí každý zápas padat hodně gólů, máme tři body a jsme spokojení," řekl aktuálně nejlepší třinecký střelec.

Jak se ti hodnotí zápas, ve kterém padl jeden jediný gól?

Počítali jsme s tím, že to bude boj, který klidně jeden gól může rozhodnout. Jsme rádi, že jsme využili přesilovku, pak už jsme hráli zodpovědně dozadu. Nějaké šance tam měli, ale taky Mazi nás podržel. Jsme spokojení, nemusí každý zápas padat plno gólů.

Budějovice byly hodně urputným a bojovným soupeřem, že?

Věděl jsme, že budou hrát urputně. Snažili jsme se hrát jednoduše z našeho pásma, to se nám celkem dařilo a do nějakých extrémních šancí jsme je myslím nepouštěli.

Klíčový moment, tvá vítězná branka, se udál v přesilové hře. Využil si více prostoru? Budějovičtí hráči po zápase sami přiznali, že v oslabení bránili osobně Martina Růžičku.

Hned v první přesilovce jsme si hlavně všimli, že dobře zavírají prostor na křižné přihrávky. Takže jsme věděli, že to budeme muset hrát přes modrou čáru. Milan (Doudera) to nahoře musel hrát buď se mnou, nebo s Růžou, aby vždy jeden z nás mohl střílet. Vybral si mě, prostřelil jsem to, jen dobře.

S devíti góly jsi teď nejlepším střelcem mužstva, uvědomuješ si to?

Já to tak hlavně vůbec neberu, teď to tam padá mně, příště ať dá góly klidně zase někdo jiný. Hlavně ať máme body a držíme se v tabulce takhle nahoře.