Jan Rudovský: Je to splněný sen

20.04.2018 · Daniel Ježek
Oceláři do čtvrtého finálového duelu vstoupili s pozměněnou sestavou, první možnost zahrát si finále v dresu s drakem na hrudi dostal prostějovský střelec Jan Rudovský. Jednatřicetiletý útočník v duelu odehrál patnáct minut, v závěru třetí třetiny navíc trefil tyč brněnské branky.

V Prostějově mu sezóna skončila před více než měsícem, Jestřábi ve čtvrtfinále vypadli s kladenskými Rytíři. Jan Rudovský, nejproduktivnější hráč Prostějova, se poté připojil k Ocelářům, s nimiž se připravoval na čtvrteční debut ve finále. "Užil jsem si to, panovala tady výborná atmosféra, je to opravdu takový splněný sen," raduje se.

Jaký je rozdíl mezi finálovou sérií extraligy a tempem WSM ligy? "Je to rychlé, zákeřné, hraje se do těla, tak to má ve finále být. Po měsíci trénování to pro mě bylo hodně rychlé. Oproti první lize je tempo neuvěřitelné. Chvíli jsem si musel zvykat, myslím si, že to nakonec bylo dobré," popisuje jednatřicetiletý útočník.

Kladenský rodák při své premiéře v dresu s drakem na hrudi na ledě strávil přes patnáct minut, důvěru od trenérů dostal také v závěru, kdy se Oceláři pokoušeli o dramatizaci stavu. "Zahrál jsem si docela dost, trenéři mě pořád nasazovali, takže super. Měl jsem se hlavně držet na puku a pohybovat před bránou. Člověk se hlavně bojí, aby něco nepokazil, ale kluci mi hodně pomohli, povzbuzovali mě a bylo to nakonec dobré," říká.

Rudovský navíc nebyl moc daleko od vstřelené branky. V závěrečných minutách čtvrtého duelu ale jeho střelu zastavila horní tyč Čiliakovy branky. "Tam chyběl opravdu malý kousek. Pár centimetrů a mohlo to tam být. Škoda,“ smutní.

Oceláři v Brně prohráli i druhé utkání, oproti bitvě s číslem tři však Kometa slavila vyšší vítězství. Slezané se tak dostali do svízelné situace, kdy si již nemohou dovolit prohrát. „Udělali jsme tři chyby, které oni dokázali využít. To byl ten hlavní problém,“ uzavírá Jan Rudovský.

HC Motor České Budějovice