Partnerský klub Nadační fond Play off President Cup Třinecké statistické okénko
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Ján Moder: Varaďa může letět k nebesům, ale pozor ať se nespálí

17.01.2022 · Klub
Pondělní deník Sport publikoval obsáhlý rozhovor s Jánem Moderem. Prezident klubu se v něm vyjádřil k dalšímu působení trenéra Václava Varadi v organizaci HC Oceláři Třinec.

Prezident klubu Ján Moder se v pondělním vydání deníku Sport poprvé vyjádřil k situaci kolem trenéra Václava Varadi, který na konci roku 2021 oznámil svůj záměr po konci sezony skončit ve funkci hlavního trenéra třineckých Ocelářů. Václav Varaďa jako trenér Třinec dovedl ke dvěma mistroským titulům, v klubu mu běží platná sedmiletá smlouva.

"V závěru kalendářního roku, když to oznámil kabině, jsem se to dozvěděl i já. Ale musím říct, že už předtím jsem s ním měl asi tři hovory, kde jsme se bavili o tom, že má problémy s pokračováním práce. Ale nečekal jsem, že skončí," prohlásil Ján Moder v pondělním vydání deníku Sport. 

"Bylo to pro mě překvapení. Já jsem s ním teď seděl znovu a řekl jsem mu, že já bych takhle nepostupoval. Ale chápu, že má na tohle plné právo a jeho rozhodnutí respektujeme," řekl Moder. 

"Vždy jsem se snažil věci organizovat a život mě naučil, že když chcete něčeho dosáhnout, je k tomu třeba i kompromis. Nemít to jen nastavené, že všechno bude tak a tak a hotovo. Osobně bych jako Venca (Varaďa) nepostupoval, ale chápu, že jsou lidé, kteří takto postupují. Venca Varaďa je býk. Znamením zvěrokruhu. Sice se říká, že berani jsou tvrdohlaví, ale když si něco umanou býci? To je ještě víc. Jestli se cítí na víc, tak proč bychom měli postupovat ve stylu, jakým jsme tady žili čtyřicet roků? Že nikdo nesmí vyčnívat? Když chce křídla, ať je roztáhne a letí až k nebesům. Jen si musí dát pozor, aby neskončil jako Faethon nebo Ikaros, syn Daidalův," dodal Moder s tím, že by Václava Varaďu v budoucnu nejraději viděl na střídačce národního týmu České republiky. 

Celý rozhovor, ve kterém Ján Moder mluví o možnostech obsazení postu hlavního trenéra, skladbě kádru Ocelářů na příští sezonu i současném dění v českém hokeji, si můžete přečíst v pondělním vydání deníku Sport.