Jan Hladonik: Čekám velmi náročnou sérii

05.03.2017 · Martina Sikorová
V základní části mají dobojováno a už dnes je čeká první kolo play-off. Svěřenci trenéra Wojnara zakončili svou pouť na prvním místě a čtvrtfinálovou sérii se Zlínem začnou na domácím ledě. Co před startem vyřazovacích bojů prozradil jeden z nejproduktivnějších hráčů týmů, Jan Hladonik?

První část sezóny jste zakončili na prvním místě, jak jste spokojeni s jejím průběhem?

Základní část jsme vyhráli, takže když budu mluvit za celý tým, s bodovým ziskem i herním projevem jsme spokojeni.

Vítěze základní části nakonec určilo až poslední kolo. Co rozhodlo o tříbodovém zisku proti Spartě?

Byl to velice náročný duel. Sparta hrála výborně a šlo ji o hodně, stejně tak ale nám. Moc jsme chtěli vyhrát a skončit na prvním místě, protože jsme se celou sezónu drželi nahoře a byla by škoda o to přijít v posledním zápase. Rozhodl výborný výkon celého týmu, každý hráč hrál zodpovědně na svém postu a plnil si svoje povinnosti. Výborně zachytal Louby a hráli jsme jako tým.

Teď už vás čeká první kolo play-off, ve kterém narazíte na Zlín. Co od této série očekáváš?

Čekám velmi náročnou sérii. Zlín hraje urputný hokej založený na dobré obraně. Mají šikovné útočníky, kteří umějí dát gól a na to si musíme dát pozor. Bude to zřejmě dlouhá série.

Play-off pro vás začíná už tuto neděli. Bereš jako výhodu to, že mezi posledním zápasem základní části a prvním kolem play-off není velká časová prodleva?

Určitě. Tréninky nikdy nejsou jako zápasy a proto je dobré, že nevypadneme z tempa a půjdeme do play-off rozehraní.

Statistické okénko základní části

Umístění v tabulce 1. místo, 92 bodů
Využití přesilovek 27,51 %
Ubráněná oslabení 89,34 %