Jan Hladonik: Byly to nejtěžší testy, jaké jsem kdy zažil

13.06.2017 · Martina Sikorová
V dubnu získal stříbrnou medaili s juniorským týmem, poté se zúčastnil mistrovství světa hráčů do osmnácti let a teď má za sebou Jan Hladonik další velkou zkušenost. Sedmnáctiletý útočník se před pár dny vrátil ze zámoří, kde absolvoval testy Chicaga před draftem. Co nám po návratu třinecký šikula prozradil?

Kdy ses dozvěděl, že na testy poletíš a jak probíhala komunikace s Chicagem?

Agent mi oznámil, že mě pozvali, když jsme byl na mistrovství světa na Slovensku. Komunikoval jsem s nimi přes e-mail. Poslali mi plán, zařídili letenky a všechno okolo organizovali oni. Nemusel jsme se o nic starat, organizačně to bylo zvládnuté perfektně.

Kdy jsi letěl do zámoří a jak dlouho jsi tam zůstal?

Do Chicaga jsem odlétal v neděli 4. června a do České republiky jsem se vrátil o čtyři dny později.

Co bylo náplní testů?

Testování probíhalo jen v posilovně. Byly tam balanční věci, skok do dálky, test odrazové síly. Pak jsme na Air Biku jeli 5 mil na čas, bench, shyby a jako poslední bylo Wingate. Byly to nejtěžší testy, jaké jsem kdy zažil. Šlo se na maximum, každý se chtěl ukázat a prostředí nás vybičovalo k nejlepšímu možnému výsledku.

Viděl jsi i zázemí Blackhawks nebo Chicago?

Ano. Testy v posilovně probíhaly na hlavní hale Blackhawks, v United Center, kde sídlí i basketbalový tým Chicago Bulls. Seděli jsme v hlavní šatně Blackhawks a mohli jsme využívat všechno zázemí, co mají k dispozici jejich hráči. Na led jsme se pak přesunuli do tréninkové haly. S klukama jsme se byli projít i po městě. Je to nádherné město, ale moc jsme z něj neviděli, byli jsme tam hlavně kvůli hokeje.

Byl tam s tebou i někdo další z Čechů? A jak jsi celé testování vnímal?

Ano, byl jsem tam společně s Ondrou Machalou, Tomášem Vomáčkou a Slovákem Mariánem Studeničem. Vnímal jsem jako velkou zkušenost, že jsem mohl vidět, jak funguje jedna z nejlepších organizací NHL. Pozvali si 40 hráčů, ale z nich budou vybráni tak 3 až 4, takže konkurence je velká.

Dostal jsi nějakou zpětnou vazbu od klubu? A jak sis v testech vedl?

Povídali jsme si se skauty a trenéry na společných akcích, ale hodnocení každého zvlášť po testech neproběhlo. Výsledky testů nám zapisovali na papír po každé disciplíně a papír jsme na konci odevzdali, takže nemám srovnání s ostatními. Vyhodnotili si to sami v rámci organizace a výsledky se asi nedozvíme.

Myslíš, že by ti toto mohlo pomoct v draftu? A jak vůbec vnímáš Blackhawks? Patří k tvým oblíbeným týmům?

To nedokážu posoudit. Chicago patří k mým oblíbeným klubům. Je to naprosto perfektně fungující organizace a hovoří za ně i výsledky. Z posledních sedmi let mají hned 3 Stanley Cupy.