Jakub Orsava: Trenérovi jsme chtěli výhrou dát dárek ke kulatinám!

07.12.2014 · Martin Stebel
Oceláři nepolevují ve vítězném tažení! Také druhý vzájemný duel proti extraligovým novicům z Olomouce zvládli na domácím ledě na podtrženou jedničku. Velice důležitou trefou nastartoval svůj tým k obratu Jakub Orsava, jenž v úvodu druhé třetiny skóroval ve vlastním oslabení!

Už je to poněkud ohraná písnička - Oceláři také během druhé adventní neděle inkasovali na vlastním ledě jako první. Stejně tak tomu bylo v minulém vzájemném střetnutí, kdy se už po třinácti vteřinách prosadil tehdy olomoucký Hrňa: "Už před zápasem jsme si v kabině zdůrazňovali, že nesmíme dostat první gól, aby soupeř nebyl na koni. To se bohužel nepovedlo, nevím, co k tomu víc říct, tohle už je asi třinecká klasika (směje se). Naštěstí jsme skóre otočili," těší reprezentačního útočníka s číslem 32.

Gól na 1:1 ve vlastním oslabení... foto: Marian Ježowicz

Po úvodní dvacetiminutovce tedy vedli Hanáci, jenže jejich radost měla poměrně jepičí život. Hned zkraje druhé třetiny přišlo vyrovnání: "Jsem rád, že jsem ten vyhozený puk vůbec dobruslil, nohy mě nějak neposlouchaly. Zkusil jsem rychlou střelu švihem, gólman na to nestačil reagovat," popisuje svou letošní už dvanáctou branku a pokračuje: "Po první třetině trenér nemusel v kabině zvyšovat hlas, sice jsme prohrávali, ale nebylo to z naší strany špatné, nepropadali jsme panice, věřili jsme v obrat. Jen jsme zbytečně faulovali a nabízeli Olomouci přesilovky. Zdůrazňovali jsme si, abychom se vyvarovali faulů, což se v dalším průběhu docela povedlo dodržet."

Oceláři znovu potvrdili, že oslabení pro ně není příliš velkou nevýhodou. Nejenže stále mají nejvyšší procento ubráněných přesilovek soupeře, v neděli přidali v této variantě jubilejní desátou trefu: "V každém oslabení se snažíme o rychlý přístup k protihráčům, trenéři nás k tomu nabádají. Z toho pramení občasné brejky, jednoduše vypíchneme puk, zblokujeme střelu a už jedeme na golmana. Máme na tyhle brejkové situace asi vhodné typy hráčů."

...a euforická radost střelce. foto: Marian Ježowicz

Nepříjemná situace pro mladého křídelníka nastala v průběhu druhé části, kdy v asistenci lékaře na několik minut opustil hrací plochu: "Protihráč mi u mantinelu přisedl kotník, měl jsem obavy o boční vazy, docela to bolelo. Doktor mi to rychle ošetřil, proto jsem mohl pokračovat," líčí náhlou komplikaci a prozrazuje další program týmu: "V pondělí máme volno, trošku zregenerujeme síly, potom kvalitně potrénujeme a už ve čtvrtek jedeme do Litvínova. Tam to bude hodně těžké. Jsem rád, že se dnes vyhrálo. Chtěli jsme dát trenérovi dárek k jeho kulatinám. Myslím, že může být spokojen!"

Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary