Jakub Orsava: Bylo jen otázkou času, kdy začneme sbírat body!

05.01.2014 · Martin Stebel
Zásluhou poctivého výkonu Oceláři zvítězili také ve druhém víkendovém střetnutí. Ze Středočeského kraje se tak vracejí se solidním pětibodovým ziskem a v tabulce poskočili na šesté místo. Velmi slušnou formou aktuálně disponuje rychlonohý Jakub Orsava, jenž se dokázal brankově prosadit ve třech posledních zápasech!

Na přelomu starého a nového roku Oceláři pravidelně sbírají body, nálada je rázem mnohem veselejší. Po domácím úspěchu s Karlovými Vary nepřijeli Slezané s prázdnou ani ze středočeského "tripu": "Po psychické stránce nám hodně pomohla páteční výhra v Kladně. Venku se nám dlouho nedařilo a najednou jsme si začali víc věřit, nebyl to ustrašený výkon. Proti Slavii jsme dobře bránili, což byl základ. Přidali jsme navíc čtyři góly, to je slušná vizitka. Z toho pohledu může panovat spokojenost," tvrdí šikovný křídelník, jenž začátkem sezony laboroval se zraněným kolenem.

Svěřenci Jiřího Kalouse tak nepotěšili početný dav domácích příznivců, kteří u příležitosti dvacátého výročí extraligové příslušnosti sešivaných, hojně využili symbolické ceny vstupného. Zásadním mezníkem nedělní konfrontace byla hned první část: "Květákův gól během oslabení nám určitě hodně pomohl, to je bez debat. V dalším průběhu utkání ale bylo nejdůležitější, že jsme přežili dlouhé oslabení tři na pět. Pokud bychom v té době inkasovali, možná by se zápas vyvíjel úplně jinak, ale naštěstí jsme to díky obětovati zvládli na jedničku," kvituje bojovného ducha svého mužstva.

Samotný šéf slavistické lavičky Vladimír Růžička na tiskové konferenci přiznal, že po třetí inkasované brance, kterou měl na svědomí náš respondent, Třinec už hrál přesně to, co potřeboval: "Byl to trochu kuriozní gól, ale i takové platí. Furch zariskoval, povyjel z branky, asi myslel, že bude u puku dřív, ale nestalo se tak. Podařilo se mi puk vypíchnout, zakončoval jsem z docela těžkého úhlu, ale naštěstí to spadlo do branky," barvitě popisuje svou letošní trefu s pořadovým číslem pět.

Po sérii neúspěšných výsledků týmu se Jakub po několika rošádách ocitl ve formaci s velezkušenými borci, jakými jsou Bonk s Varaďou. Jak z osobního pohledu hodnotí tuhle spolupráci? "Je to docela v pohodě, ale zároveň je třeba si přiznat, že musíme vypilovat určité věci. Na své spoluhráče z lajny si ale nemohu ani v nejmenším stěžovat, vyhovíme si, víme o sobě. Věřím, že to bude fungovat i nadále a začneme dávat ještě více gólů."

Extraligový kolotoč se na několik dní zastaví, další duel absolvují Oceláři v pátek, kdy zavítají pod legendární hrad Špilberk. Pomůže třízápasová série výher z psychologického hlediska? "Doufám, že teď si budeme víc věřit. Tlaky na nás jsou vždy, s tím musíme počítat. Bylo jen otázkou času, kdy začneme sbírat body, protože i v těch zápasech, kdy se prohrávalo, jsme nehráli špatně. Čeká nás Brno, kde chceme něco urvat. Potom to bude velká paráda!"

Dnes v 17:30 | Jun.
HC Kometa Brno