Jakub Michálek a Jonáš Peterek po postupu přes Liberec: Neskutečná euforie!

07.03.2017 · Martina Sikorová
Jako první vstoupili do vyřazovacích bojů starší dorostenci. Svěřenci trenéra Kopřivy v úvodním kole vyzvali Liberec a po čtyřech zápasech mohli slavit. Jak napínavou sérii viděli obránce Jakub Michálek a útočník Jonáš Peterek?

V první třetině úvodního osmifinále jste se jednoduše dostávali pod tlak Liberce a rychle jste inkasovali dva góly. Čím myslíš, že to bylo?

Jakub Michálek: První třetina se nám moc nepovedla. Nedařilo se nám dostávat puky z pásma, jelikož nás rychle napadali a my neměli vůbec na nic čas. Kvůli tomu jsme také faulovali a dostali jsme dva góly. Naštěstí se nám podařilo krátce před koncem snížit, což nás nabudilo do další třetiny.

Co jste si v kabině řekli před druhou třetinou? Protože ta vám zase naopak vyšla na jedničku.

Jonáš Peterek: Řekli jsme si, že do druhé třetiny musíme nastoupit úplně jinak. Trenér nám řekl pár taktických věcí, které bychom měli změnit. To se nám podařilo a obrátili jsme utkání na naši stranu.

Ve třetí třetině jste si to ale znovu zkomplikovali a museli jste na pět minut do čtyř. Jak těžké bylo čelit tak dlouho liberecké přesile?

Jakub: Bylo to náročné. Snažili jsme se hodně blokovat. Vždy, když jsme měli puk, snažili jsme se ho vyhodit a dostat se z jejich tlaku. To se nám celkem dařilo, ale na konci přesilovky se jim podařilo snížit. Naštěstí jsme o chvíli později náš náskok v přesilové hře navýšili a udrželi jej.

Také ve druhém zápase jste to byli vy, kdo prohrával. Jak moc důležitý byl vyrovnávací gól Marka Havránka v závěru druhé třetiny?

Jonáš: Byl to hodně důležitý gól. Po tom, co jsme dostali branku na 2:3, jsme rychle srovnali a to nás nakoplo.

Kubo, ty jsi pak rozhodl v padesáté minutě gólem do prázdné branky. Mohl bys jej popsat?

Jakub: Bylo to hlavně zásluhou Havryho. Parádně obral libereckého obránce o puk a ujížděl sám na brankáře, kterého sice nepřekonal, ale zpoza brány mi přihrál před odkrytou klec a to už jsem nemohl minout.

Dvě sekundy před koncem za stavu 4:3 stál jeden z libereckých hráčů před prázdnou klecí a srovnání viselo ve vzduchu. Viděl jsi tu situaci?

Jonáš: Ano. Bojovali jsme o puk za bránou. Jeden jejich hráč z toho vyjel a nahrál ho před prázdnou branku někomu z Liberce a myslím si, že všem na stadionu zatrnulo. Naštěstí ji ale minul a mohli jsme slavit.

Třetí zápas vám moc nevyšel a prohráli jste v něm poměrně jednoznačně. Co se stalo ve druhé třetině?

Jonáš: Myslím si, že jsme ten zápas celkově podcenili. V první třetině jsme drželi bezbrankový stav, ale v té druhé jsme udělali zbytečné chyby a Liberec toho využil.

Také ve čtvrtém zápase této série jste inkasovali jako první. Tentokrát z nařízeného trestného střílení.

Jakub: Liberecký hráč se dostal do úniku a náš obránce ho doháněl. Prý se dopustil faulu, i když se to nikomu na střídačce nezdálo, a oni trestné střílení dokázali využít.

Vám se ale podařilo rychle srovnat a pak otočit průběh na svou stranu. Co myslíte, že nakonec rozhodlo o zisku třetího bodu?

Jonáš: Myslím, že rozhodl druhý gól od Filipa Rufera, kdy krásně vykoupal gólmana. To nás nakoplo a z toho jsme pak dali i třetí gól a utkání už jsme si víceméně pohlídali, i když jsme ke konci zápasu dostali na 3:2.

Jakub: Myslím si, že rozhodla druhá třetina. Dobře jsme bránili a podařilo se nám dát gól. Poté nám stačilo už jen hrát od obrany, navíc se nám povedlo na začátku třetí třetiny zvýšit náskok, který už jsme dokázali udržet.

Jaké pocity panovaly po závěrečné siréně?

Jonáš: Byla to neskutečná euforie. Je super pocit vyřadit tak kvalitní tým. Musím poděkovat oběma našim brankářům, protože podávali skvělé výkony a to samé můžu říct i o každém hráči z týmu. Všichni jsme tahali za jeden provaz a to je hlavní.

Jakub: Bylo to neskutečné. Všichni jsme byli rádi, že jsme vyřadili tak těžkého soupeře.

V dalším kole narazíte na první Pardubice. Co od čtvrtfinále očekáváte?

Jonáš: Pardubice mají velice kvalitní mužstvo, takže to určitě budou vyrovnaná utkání a my uděláme všechno pro to, abychom vyhráli a postoupili do dalšího kola.

Jakub: Je to kvalitní tým, budou to vyrovnané zápasy. Pokud budeme hrát týmově jako proti Liberci, můžeme porazit kohokoliv.