Hudáčkova show: Vzpomněl jsem si, že mi to kdysi vyšlo

29.03.2023 · Adam Sušovský
Na tenhle gól se hokejový fanoušek snad ani nemůže vynadívat, tohle byla lahůdka. Postup Ocelářů do semifinále a skalp ambiciózní Sparty stvrdil drzým, nevšedním a skvěle provedeným způsobem Libor Hudáček. Při samostatném úniku si prostrčil hokejku mezi brusle a zavěsil Kovářovi kotouč pod horní tyčku.

Hokejka mezi nohy, šup kotouč nahoru. A navrch ještě euforický skok proti rozjančeným divákům do hrazení. Taková byla one man show Libora Hudáčka, který v šestém čtvrtfinále srazil odpor Sparty doslova exhibičním způsobem. Kličkou, jakou ve WERK ARENĚ naposledy pobavil diváky Marek Trončinský, zatímco ve světě ji proslavil současný kouč třineckého dorostu Marek Malík.

"Měl jsem dost času. Vzpomněl jsem si, že mi v mládí tahle klička jednou vyšla, tak jsem to zkusil," vyprávěl pak Libor Hudáček s úsměvem novinářům. "Když mi bylo sedmnáct, hned ve svém prvním zápase za Spišskou Novou Ves," upřesnil. "Pak jsem se o něco podobného snažil, ale dlouho nic," řekl.

Hudáček se tak stal jedním z hrdinů série, výraznou osobností zejména druhého a šestého zápasu.

"Risk? Ne, risk to nebyl. Co by se stalo, kdybych nedal? Měli bychom o jednu branku méně," řekl Hudáček, který nevšedním způsobem zvyšoval na 3:0. "Jsem rád, že to vyšlo."

"Teď tak musíme pokračovat i proti Pardubicím, hrát jako proti Spartě. Jdeme na to v neděli," uzavřel.

Rozhovor s Liborem Hudáčkem si můžete pustit taky v přiloženém videu.