Hudáček o sebevědomí Ocelářů: Šli jsme na led s tím, že uspějeme

20.03.2023 · Adam Sušovský
Tohle byla velkolepá třinecká show, dosavadní hokejové představení roku. Oceláři slaví první bod ve čtvrtfinálové sérii, Spartu na jejím ledě ve strhujícím utkání porazili 3:2 gólem v prodloužení. A ukradli domácím zápas, ve kterém dvakrát vedli. "My jsme si věřili, že tady dneska můžeme vyhrát," řekl Libor Hudáček, autor dvou branek.

Co bylo důležité, co dovedlo Oceláře k výhře a srovnání série?

Že jsme je nepustili do náskoku dvou, tří gólů. Mohli jsme hrát svou hru a ne hrát do kopce.

Na konci jste Spartu jasně přehrávali, přišli jste na to, jak s ní hrát?

Já trefil možná tyčku, potom Marko Daňo měl dvě minuty do konce dorážku, puk přeskočil za gólmana a proskočil brankovištěm, měli jsme šance a šli si za tím. Jsem rád za celé mužstvo, že jsme ukázali, že umíme vyhrát i na Spartě.

Bude se řešit, že máte tři zápasy v nohách?

Všichni mohli dnes vidět, jak jsme na tom se silami.

Vezete domů jednu výhru, je to úspěšný výlet ven?

Já myslím, že ano. Už včera jsme měli dost šancí, abychom uspěli. Něco jsme si k tomu řekli a šli jsme na led se sebevědomím, věděli jsme, že tady můžeme uspět. Nesty měl za ty dva zápasy nějakých pět šancí, říkali jsme si, že když je budeme využívat, můžeme vyhrát. A dnes se nám to podařilo, dali jsme o gól víc a jedeme domů s bodem.

Rostou také emoce na ledě?

Všechno, co vidíte, je show pro lidi. My si sem přijeli minimálně pro bod, to jsme splnili.

Jak moc takový zápas a v takovém tempu baví hráče?

Viděli jsme jsme jeden z nejlepších zápasů sezony, alespoň z naší strany. Baví nás to! Čím víc lidí, čím víc napjatější atmosféra, motivace, tím líp. Patří k tomu i emoce, které musíme udržet na uzdě.

Roste s důležitostí zápasů i výkon Ocelářů?

Jasně. Třinec jen tak nevyhrál tři tituly za sebou, klobouk dolů. Je to vidět v kabině. Kabina žije, v našich rodinách to žije. O tom to je.

Co Ondřej Kacetl, který se vrátil do branky a předvedl skvělý výkon?