Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Hrňa: Bratislava je tahák pro lidi, ale jedeme pro tři body

10.01.2023 · Adam Sušovský
Co se týče zápasů pod širým nebem, patří Erik Hrňa mezi nejzkušenější Oceláře. Hokejovou klasiku připomínající dávné časy zažije už podruhé v kariéře. A podruhé si zahraje proti Kometě Brno: "Hlavně, aby nepršelo a lidi si to užili. My se na zápas těšíme také, ale přestože je to velký tahák, jedeme tam hlavně pro tři body," říká třinecký útočník.

Třinecké hokejisty i všechny fanoušky Ocelářů čeká nevšední zážitek, doslova hokejový svátek. 

Už v pátek se aktuálně třetí tým tabulky představí na Národním fotbalovém stadionu v Bratislavě v extraligovém utkání pod širým nebem, v duelu proti Kometě Brno za nimi na tribunách Tehelného pole budou stát tisíce třineckých příznivců. 

Jedním z hráčů Ocelářů, kteří už podobnou hokejovou show zažili, je útočník Erik Hrňa. 

V roce 2016 si pod otevřeným nebem zahrál v dresu Plzně, nastoupil do extraligového duelu na improvizovaném stadionu Za Lužánkami v Brně. Na mobilních tribunách lednový duel tenkrát sledovalo takřka dvacet tisíc diváků, a to i v mrazivém počasí. 

"Byla tenkrát velká zima a cítit to bylo také na ledě, přestože jsme byli jako hráči v tempu, měli jsme zmrzlé prsty na nohou. Pamatuju si, že bylo snad mínus patnáct stupňů, měli jsme i kukly na hlavách. Navíc tam hodně foukalo, takže pocitová teplota byla ještě nižší," vybavuje si Hrňa mrazivý zážitek. Plzeň tenkrát Kometě podlehla 2:5, nyní bude mít Hrňa v dresu Třince možnost Brnu porážku vrátit.

"Je to krásná akce, tahák pro lidi. Připomenu si zase dobu v žácích, kdy jsem ještě jezdíval i na stadiony, kde střechy nebyly," usmívá se Hrňa. "Když bych si měl vybavit ještě zápas v Brně, vím, že také sněžilo a na ledě bylo dost sněhu. Tenkrát to pro diváka nebylo nic moc pěkného, nehrál se žádný kombinační hokej. Šlo se spíše do zakončení, jsem hodně zvědavý, jak to bude vypadat v Bratislavě, když má být tepleji," říká Hrňa. 

Za Oceláři do hlavního města Slovenska vyráží z Třince tisícovky fanoušků, Oceláři si v Bratislavě už den předem zatrénují, aby si nezvyklé podmínky vyzkoušeli. "Kukly tentokrát asi potřebovat nebudeme, spíš mám strach, abychom si nemuseli na plexiskla montovat stěrače," směje se Hrňa v nárážce na to, že podle předpovědi počasí v Bratislavě hrozí také déšť. 

"Organizátorům i fanouškům ale přeju, aby počasí vyšlo. Aby si všichni užili hokej bez pláštěnek a deštníků. My se na zápas soustředíme už teď. Přestože je to velkolepá akce a velký tahák pro lidi, jedeme tam pro tři body," zdůrazňuje Hrňa.

Zápas pod širým nebem, který je dohrávkou osmnáctého kola Tipsport extraligy, se v Bratislavě hraje v pátek v 18:30!

×
Dnes v 17:00 | Muži
HC Oceláři Třinec
HC Sparta Praha