Hráli jsme fakt skvěle, říká třetí formace Ocelářů

17.11.2019 · Daniel Ježek
Byl to jejich zápas! Třetí formace ve složení Ondřej Kovařčík - Michal Kovařčík - Patrik Hrehorčák rozhodla utkání v Hradci Králové, když zařídila všechny čtyři branky hostujícího celku. Duel na východě Čech hodnotí všichni tři členové útoku.

Jak hodnotíte utkání v Hradci?

Michal Kovařčík: „V posledních zápasech plníme trenérovy pokyny, dnes tomu tak bylo do posledního bodu. Když hrajeme zodpovědně, tak soupeř má strašné problémy se dostávat k nám do pásma. Hra ve středním pásmu v zápasech hraje velkou roli."

Patrik Hrehorčák: „Hráli jsme fakt skvěle. Napadali jsme velmi agresivně, byli jsme důrazní jak při forčekingu, tak i při bekčekingu. Celý tým předvedl úžasný výkon, za tři body jsme velmi rádi.“

Vaše formace zařídila všechny góly, kdy to takhle bylo naposledy?

Michal Kovařčík: „To úplně nevím, kdy to takhle bylo naposledy. Asi bych musel říct sedmé čtvrtfinále s Pardubicemi, kdy měl Činel (David Cienciala) sedm nahrávek.“

Ondřej Kovařčík: „V každém zápase se dostáváme do spousty šancí, konečně se nám je povedlo přetavit v branky. A to tam bylo ještě mnoho dalších příležitostí. V tomhle týmu může dát branky kdokoliv, jsme rádi, že to dneska padlo na nás.“

Patrik Hrehorčák: „Zatím se nám daří a doufám, že v tomhle budeme pokračovat a co nejvíce pomáhat týmu k výsledkům, jako byl ten dnešní. Všichni jsme mladí, držíme spolu. Máme velice dobrý vztah, tohle se přenáší i na led.“

Foto: Stanislav Souček (www.mountfieldhk.cz).

Jak byste popsali druhou branku, kdy jste vyšachovali obranu domácích?

Michal Kovařčík: „Už dlouho jsme neměli takovou akci. Já mu to dával z první od mantinelu, slyšel jsem, jak na mě řve. Dal jsem mu to ale trochu dozadu, on proto musel zpomalit. Přitom ale spláchl jednoho beka a dostali se do situace dva na jednoho. Já si dal puk do strany, pak jej vrátil před bránu. Ondra to pak poslal do sítě.“

Ondřej Kovařčík: „Každým gólem sebevědomí stoupá, pak se uvolní nohy a hraje se lépe. Jste jistější na puku, doufám, že takhle budeme pokračovat.“

Michale, jak se vám šlo do kabiny s tím, že jste zápas rozhodl zrovna vy?

Michal Kovařčík: „Neřekl bych, že jsem dneska rozhodl zápas. Za dvě branky v přesilovce jsem rád, byla to ale spíš skvělá práce Kvakyho, který to skvěle vychytal. V lajně nám to skvěle sedlo, za to jsme rádi. Potřebovali jsme zase získat ten pocit ze vstřelené branky. Hlavní ale bude takhle pokračovat dál.“

Ondřej Kovařčík: „O pauze jsme dobře potrénovali. Brácha byl ve Finsku s reprezentací, přijel zpátky plný sebevědomí, je to trochu poznat. (smích) Trenéři nás zase dali zpátky dohromady, hraje se nám spolu velmi dobře. Skvěle k nám zapadl i Patrik, který tam lítá. Je to super.“

Co dnes rozhodlo? Skvělá defenzíva, případně Patrikův gól na 3:1?

Michal Kovařčík: „Hreho ujel a pěkně zakončil. Hraje se nám spolu dobře a je to přínosné i pro tým. Dnes ale rozhodly přesilové hry, kdy my jsme dvě využili. Oni měli také spoustu početních výhod, nevyužili ale ani jednu. Kvaky to tam sice měl parádně postavené, bylo tam pár tyček. Zbytek vychytal, chytá opravdu neskutečně.

Patrik Hrehorčák: „Byl jsem dlouho na ledě a najednou se ke mně odrazil puk a já jel sám na bránu. Za každou trefu jsem nesmírně vděčný, navíc za takhle důležitou. Jsem rád, že jsem mohl pomoct týmu.“

Jak se cítíte v tom náročném programu?

Michal Kovařčík: „Každý hokejista raději hraje zápasy než trénuje. Myslím, že jsme dost zkušení, musíme pořádně zregenerovat. Podobně jsme to měli v úvodu soutěže, kdy jsme hráli Champions Hockey League. Dobře se připravíme a věřím, že v tech zápasech zabodujeme.“

Foto: Stanislav Souček (www.mountfieldhk.cz).