Hraje se až do poslední vteřiny, hodnotí výhru Ladislav Kohn

23.10.2011 · Martin Stebel, Roman Zajíček
V rámci 15. kola extraligy Oceláři dokázali bodově vyloupit brněnskou Kajot arénu. Vítěznou branku zaznamenal šest vteřin před závěrečným klaksonem kapitán Bonk. První trefu hostujícího týmu obstaral efektním způsobem Ladislav Kohn. "Byla to šťastná výhra," řekl během pozápasového povídání.

Světem protřelý rutinér se v minulých kolech střelecky trápil. Dokázal si sice vytvořit nadějné příležitosti, ovšem v zakončení byl málo efektivní. Až na kluzišti jihomoravského rivala byla v úvodu prostřední periody jeho nelichotivá bilance ukončená: "Byla to výhra z kategorie šťastných. Hokej se ale hraje až do poslední vteřiny. Musím říct, že dnes byla Kometa daleko aktivnější, domácí měli obrovské šance a náš Peter Hamerlík vychytal několik nebezpečných brejkových nájezdů. Hamas zaslouží opravdu velkou pochvalu," vysekl poklonu svému kolegovi z brankovište.

Hráči z moravské metropole dle jeho slov neměli mnohdy potřebné štěstí, což se negativně projevilo na konečném zápasovém resumé: "V několika případech měli Komeťáci na svých hokejkách velkou smůlu. Puky jim létaly okolo tyček a otevřené brány. Někdy to tak bývá, že přemíra snahy nepřináší ovoce. Jak už jsem řekl, soupeř byl dnes asi lepší, ale my jsme moc rádi za tři body. Už jsme je nutně potřebovali," soudí šestatřicetiletý forvard.

Borec na konec. Tento titul si plně zaslouží šéf třinecké kabiny Radek Bonk, jenž pouhých šest vteřin před závěrem propasíroval puk do Hoviho svatyně: "Zřejmě by bylo spravedlivější prodloužení. Už to vypadalo na remízu, ale nakonec se štěstí přiklonilo na naší stranu. Odvážíme si tři body, ale Kometa by si zřejmě zasloužila jeden, možná dokonce dva body," sportovně ocenil kvality nedělního soka.

Ocelářům se letos poněkud paradoxně lépe hraje na kluzištích soupeřů. Na domácím ledě získali 10 bodů v osmi střetnutích, venku je jejich bilance 13 bodů v šesti duelech: "Nevím, proč tomu tak je. V některých zápasech soupeře přestřílíme a na počet šancí bychom vyhráli, ale na střely se prostě nehraje. Občas nám chybí trochu štěstí a více klidu v zakončení. V letošní sezoně nebylo mnoho zápasů, kdy jsme za soupeřem zaostávali. I v zápasech které skončily naší porážkou, jsme byli týmem, který většinou tahal za delší konec provazu," tvrdí muž s číslem 17.

Nabitý program Slezanů bude mít své pokračování i v následujícím týdnu. Hned v úterý jedou do Liberce, v pátek je čeká nesnadný úkol ve Werk aréně, kde přivítají České Budějovice. Závěr týdne potom obstará duel na ledě lídra ze Zlína: "Základem úspěchu je asi poctivá obrana a někdy se opravdu vyplatí vycházet ze zabezpečené defenzívy a trpělivě čekat na šance. Je to zřejmě lepší, než vyloženě tlačit a snažit se dát gól, poté otevřít hru a z brejkové situace inkasovat. Doufáme, že se nám bude dařit i nadále," uzavírá hráč, jenž na svém kontě má aktuálně 3 branky a 9 asistencí.