Hokej nás baví!

04.05.2010 · Růžena Raszková
I když se už hokejisté začínají pomalu scházet na letní přípravě, chtěli bychom připomenout akce, které pro své fanoušky připravil klub v uplynulé sezóně. Největší úspěch mělo u diváků hokejové utkání se Spartou v retro dresech.

Na utkání 27. prosince 2009 vyvrcholily oslavy 80 let organizovaného hokeje v Třinci. Třinečtí hokejisté nastoupili proti Spartě v retro dresech z přelomu 20. a 30. let. Mimo jiné byly pro diváky připraveny soutěže, prodej limitované série třineckých retro dresů a publikace 80 let třineckého hokeje.

Byla zahájena internetová dražba retro dresu třineckého odchovance Rostislava Martynka, který bohužel ze zdravotních důvodů v utkání nenastoupil. Dres byl vydražen za rovných deset tisíc korun firmou BESTON, spol. s r.o. z Frýdku - Místku. Výtěžek z dražby byl předán Slezské Diakonii o přestávce utkání Ocelářů s Mladou Boleslaví v úterý 19. ledna 2010.

K dalším akcím, které třinecký klub připravil k oslavám 80. let třineckého hokeje patřilo prosincové Setkání legend - setkání bývalých hráčů a funkcionářů třineckého hokeje.
Začátkem ledna byla v galerii kulturního domu Trisia vernisáží zahájena výstava s názvem „80 let třineckého hokeje“.
Autogramiáda proběhala ve středu 13. ledna ve foyeru kulturního domu Trisia a zúčastnil se jí brankář Peter Hamerlík, obránci Jan Platil s Josefem Hrabalem a útočníci Ladislav Kohn, Jiří Polanský a Martin Růžička.

Třinečtí hokejisté rozdávali během sezóny také radost dětem a postiženým spoluobčanům.
V listopadu minulého roku navštívila skupinka hokejových Ocelářů, ve složení Janis Andersons, David Květoň, Jiří Polanský, Daniel Seman a Jan Výtisk, jedno ze středisek Slezské Diakonie, Domov pro osoby se zdravotním postižením Eben - Ezer. Cílem setkání bylo sblížení a představení práce obou organizací. Pro klienty střediska to byla zároveň možnost osobně poznat hráče, které vidí pouze z tribuny zimního stadionu či sledují na televizní obrazovce. Zdařilá akce splnila svůj účel a na tváři mnohých uživatelů vykouzlili hokejisté široký úsměv.

Pro děti z Třinecka a okolí připravili Oceláři celkem tři akce. V prosinci navštívili školu v Bystřici a v únoru vyjeli Rostislav Martynek, Mario Cartelli a Janis Andersons do areálu horského střediska Studeničné v Mostech u Jablunkova, kde o nejcennější kovy soutěžily děti ze 7. Základní školy v Třinci. Trio Ocelářů rozdávalo nejen ceny vítězům, ale také autogramy usměvavým a šťastným dětem.

Nejzdařilejší akcí pro děti byla akce Hokejisté čtou dětem. Jan Peterek, Daniel Seman a Martin Lojek v březnu navštívili Střední školu, Základní školu a Mateřskou školu v Třinci na Jablunkovské ulici. Nejdříve v besedě školákům vyprávěli o svých hokejových začátcích i o svém osobním životě a odpovídali na všetečné otázky zvídavých kluků a holek. Školáci si pak své hvězdy odvedli do tříd, kde jim hokejisté předčítali z připravených knížek. V závěru trojice Ocelářů předala ceny deseti oceněným žákům a dalo se do podepisování kartiček, fotografií a plakátů.

Pro fanoušky třineckého hokeje se v červenci uskutečnilo v Bystřici fotbalové utkání mezi třineckými hokejisty a fanclubem. Kluci z fanclubu si fotbal užili a byli velmi spokojeni. Roman Martynek, doufá, že tradice vzájemných utkání bude pokračovat i v dalších létech.

Poslední hokejovou akcí před rozpuštěním ledu byla Hokejová show na ledě. Třinečtí hokejisté se rozloučili se svými fanoušky soutěží mezi A mužstvem Ocelářů a Fanclubem a autogramiádou. Diváci se mohli zúčastnit řadu soutěží zhlédnout vystoupení třineckých roztleskávaček. Pro mladé třinecké naděje a jejich rodiče bylo připraveno vyhlášení nejlepších hráčů mládežnických kategorií.

Fanoušci a příznicci třineckého hokeje se i v následující sezóně mohou těšit na řadu zajímavých akcí.