Historicko-regionální večer s Oceláři v třinecké knihovně

21.11.2019 · Martin Stebel
U příležitosti 90 let hokeje v Třinci si místní knihovna připravila zajímavou akci, která bude mít historicko-regionální charakter. Vzpomínkové setkání se uskuteční v pondělí 25. listopadu od 17 hodin ve velkém sálu knihovny. Speciálním hostem bude prezident Ocelářů Ing. Ján Moder.

K Třinci hokej neodmyslitelně patří, letos slaví kulaté jubileum také Třinecké železárny a připomínáme si rovněž třicet let od sametové revoluce. To jsou dostatečně silné argumenty k oslavám a vzpomínkám. Třinecká knihovna je navíc významné vzdělávací a komunitní místo otevřené k uživatelům i návštěvníkům a v republikovém měřítku patří ke špičce, což ostatně platí také pro místní hokejový klub.

"Návštěvníkům stručně odprezentujeme dějiny klubu, přiblížíme osobnost zakladatele oddílu pana Boleslava Moravce, představíme také knihu, která mapuje posledních deset let Ocelářů. Druhá část setkání bude především diskusního charakteru. Fanouškům se naskytne výjimečná šance, popovídat si znovu s prezidentem klubu, mohou se zeptat na vše, co je zajímá," přibližuje akci Radim Sajbot, tiskový mluvčí Ocelářů.

Formou výstavy si návštěvníci připomenou konkrétní historické milníky prostřednictvím dobových fotografií a artefaktů, jakými jsou například brusle, hokejky, dresy a také poháry.

"Jsme moc rádi, že taková akce se v naší knihovně může uskutečnit. Pokud by byl velký zájem a v sálu nebyla volná místa, budeme tuto akci vysílat pomocí video streamu. Chci ještě jednou všechny na historicko-regionální večer srdečně pozvat. Vstupenky v ceně 50 korun jsou stále k dispozici v našem infocentru a také online na našem webu," zve Mgr. Miroslava Vápeníková, programový a projektový pracovník třinecké knihovny.

Vstupenky koupíte on-line ZDE