Partnerský klub Nadační fond President Cup
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Hattrick? Lidi mohli místo čepic házet roušky, směje se Michal Kovařčík

11.08.2020 · Martin Stebel
Ani v dalším pohárovém utkání nepoznali Oceláři hořkost porážky. A to navzdory faktu, že také ve třetím duelu v řadě museli dotahovat náskok soupeře, porazili na svém ledě dosavadního lídra skupiny D ze Zlína. Hattrickem se na skalpu Beranů podílel MICHAL KOVAŘČÍK: "Hlavní bude, aby mi nějaké góly zbyly na později. Jsem rád, že se mi daří, ale přijdou důležitější zápasy," tuší pohotový střelec.

Konečný výsledek vypadá docela jednoznačně, ale snadné utkání to pro vás určitě nebylo, že?

Odehráli jsme slušný zápas, výjimkou byla jen druhá třetina, kdy jsme trochu zbytečnými fauly dostali soupeře do hry. Byly tam pasáže, kdy jsme jednoduše tápali. V poslední třetině nám hodně pomohl čtvrtý gól, od té chvíle jsme už zápas kontrolovali.

V rámci Generali Česká Cupu jsi odehrál zatím jen oba domácí duely. Minule dvě trefy, tentokrát už hattrick...

Na prvním gólu má podíl David Musil, kdy posunul nahrávku na Ondru, mě stačilo do puku jen klepnout a prošel pod betonem. Druhý zásah byl také šťastnější, stál jsem mimo branku a odrazilo se mi to přímo na hokejku. U třetí trefy se mi povedlo prohodit beka, viděl jsem místo mezi betony a puk prošel do sítě.

Zdá se, že střelecká fazóna se tě drží. Stejně tak tomu ostatně bylo v úvodu minulého ročníku...

Hlavní bude, aby mi něco zbylo na později. Rád bych si udržel formu i v extralize. Je fajn, že se mi daří, ale důležitější zápasy teprve přijdou později.

Minule jste s bratrem řádili v lajně s Aronem, dnes vám to výborně klaplo spolu s Tomášem Marcinkem...

V Třinci máme nepřeberné množství kvalitních hráčů, proto je skoro jedno, koho vám trenéři do lajny dají. S každým si můžete vyhovět. Je to paráda.

V zámořských soutěžích po třech gólech obvykle létají na led kšiltovky. Nemrzelo tě, že dnes tomu tak v kontextu téměř prázdné arény skoro ani nemohlo být?

Dnes mohly na led padat roušky, to by ale asi hygiena nebyla ráda (usmívá se). Už jsem měl hodně dvougólových zápasů, proto jsem rád, že se konečně podařil hattrick. Na druhou stranu ale nejsem rád, protože budu muset něco odevzdat do týmové kasy (směje se).