Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Haas po debutu za Oceláře: Užil jsem si to, hrát proti Davosu je bomba

11.10.2022 · Adam Sušovský
Hele mladej, jdeš nahoru! Devatenáctiletý talent Oskar Haas v neděli uslyšel z telefonu povolávací rozkaz a už v úterý oblékl dres třineckých Ocelářů v Champions Hockey League, vůbec poprvé v kariéře! "Debut proti Davosu? Bomba, snažil jsem si to užít," říká kometa partnerského Frýdku-Místku.

Od začátku sezony o sobě dává vědět, devatenáctiletý útočník Oskar Haas naskočil z třinecké juniorky rovnou do elitních formací partnerského Frýdku-Místku a pěti nastřílenými góly se okamžitě zařadil mezi jeho klíčové ofenzivní hráče. Pozvánka do prvního týmu Ocelářů tak na sebe nenechala dlouho čekat, Haas za Třinec debutoval v úterý proti Davosu. 

"A bylo to super, moc jsem si zápas užil," říkal mladý střelec po utkání. "Každé střídání, co jsem byl na ledě, bylo skvělé. Hrát proti Davosu? Vždyť to je bomba," pokračoval dál nadšeně. 

Haas nakonec proti jednomu z nejlepších týmů Evropy strávil na ledě necelých osm minut, v tabulce +/- zakončil vítězný zápas se skvělou vizitkou +2. Mladí hráči z partnerské organizace utkání zvládli na jedničku. 

"Že budu hrát, to jsem se dozvěděl v neděli po zápase Třince s Litvínovem. Ještě večer mi volal náš trenér z Frýdku, že se mám v pondělí ráno hlásit v Třinci na tréninku. Vůbec jsem to nečekal, vždyť já byl připravený, že pojedu hrát Chance ligu do Šumperku. Bylo to příjemné překvapení," líčí Haas, který se s Oceláři na zápas s Davosem společně připravoval dva dny. 

O tom, že by mohl dostat pozvánku do prvního týmu, prý nepřemýšlel. A to ani navzdory skvělým výkonům, které letos v partnerské organizaci předvádí a kvůli kterým byl i serverem hokej.cz označen za kometu letošní prvoligové sezony. 

"Soustředím se jen na své výkony ve Frýdku, přišel jsem tam letos z juniorky a skok do dospělého hokeje je velký," řekl po utkání s Davosem Haas a skromně si při tom nedovolil zhodnotit ani vlastní výkon. "Uvidíme, co mi řeknou trenéři. Doufám, že to z mé strany bylo dobré. Rozhodně mám motivaci do další práce," dodal Haas.