Gesto fair play juniora Tadeáše Jaroše

01.03.2015 · Martina Sikorová
Třinecká mládež opět ukázala, že jí pojem fair-play rozhodně není cizí. O co šlo tentokrát? Juniorka Ocelářů, bojující o místo v play-off, se v sobotním utkání střetla v regionálním derby s Vítkovicemi, ani takto důležitý a vypjatý zápas ale nebyl důvodem k tomu, aby se Tadeáš Jaroš nezachoval čestně.

Mladí Oceláři prohrávali necelých sedm minut před koncem o tři branky, na trestné už v tu chvíli seděl vítkovický obránce Weinhold a dle signalizace rozhodčích se mělo na hostující straně vylučovat znovu. Nakonec tomu tak ale nebylo. "Byl na mě odpískaný faul za podražení, ale já jsem dělal rychlou zpětnou kličku a podjely mi brusle. Rozhodčí to viděl jinak, tak jsem za ním přijel a řekl jsem mu, jak to bylo a on faul stáhl," vysvětloval Tadeáš Jaroš.

Tímto gestem fair-play tak odmítl dvojnásobnou početní výhodu pro svůj tým, ani na chvíli ale nepřemýšlel, že by výrok rozhodčích neopravil. "Bylo to asi šest minut do konce, přesilovka 5 na 3 je vždycky velká výhoda .... ale prostě jsem to tak cítil."

Třinečtí junioři tedy nakonec svému soupeři podlehli a na postup do play-off teď tři kola před koncem ztrácejí už čtyři body. "Myslím si, že máme tým, který patří do play-off. A cítím, že nikdo nechce mít 7. března po sezóně. Takže se o to popereme a na ledě necháme všechno," slibuje juniorský útočník.

HC Motor České Budějovice