Generálka před CHL, do Třince míří Olomouc

21.08.2019 · Martin Stebel
Hokejová Liga mistrů už symbolicky klepe na dveře a ani letos v elitní společnosti nebudou scházet Oceláři. Závěrečnou přípravnou zkouškou, která třinecké hokejisty před náročnými zápasy na evropském poli prověří, bude čtvrteční utkání proti Olomouci. Ve WERK ARENĚ bude zahajovací buly vhozeno v 17:00.

Z kabiny Olomouce

Hanáci svůj hráčský kádr oproti minulé extraligové sezoně nijak zásadně "nepřekopali". V rubrice odchodů figuruje mimo jiné Miroslav Holec, který posílí České Budějovice, do Hradce Králové přestoupilo další zajímavé ofenzivní jméno Aleš Jergl. Nejcitelnější ztrátou ovšem zřejmě bude odchod talentovaného zadáka Jakuba Galvase, který neodolal vábení z finské ligy (Jukerit). V médiích se objevily spekulace ohledně odchodu Zbyňka Irgla do Sparty, tento transfer ovšem nakonec nebyl realizován. Také v kolonce příchodů vidíme pár interesantních jmen: z Trenčína přišel útočník Marek Hecl, ze Sparty doputoval exvítkovický forvard Lukáš Klimek.

V dosavadních pěti zápasech přípravy "Mora" třikrát zvítězila a dvakrát odešla poražena. Naposledy tým pod vedením Jana Tomajka otočil nepříznivý vývoj na ledě Zlína a zdolal Ševce v prodloužení 3:2. "Dvě třetiny jsme nebyli v zápase, Zlín byl o trošičku lepší. Až v těch posledních deseti minutách třetí třetiny jsme si vytvořili jakýs takýs tlak a jsme rádi, že jsme z toho tlaku dali dva góly a potom rozhodli v prodloužení. Samozřejmě s výsledkem jsme spokojení, ale v té hře určitě byly nějaké rezervy a musíme se na ně zaměřit," hodnotil úterní duel na stadionu Luďka Čajky šéf olomoucké střídačky.

Minulé přípravné utkání:

20. srpna 2019: PSG Berani Zlín - HC Olomouc 2:3p (1:0, 1:0, 0:2 - 0:1)
Branky a nahrávky: 1. Fořt (Freibergs), 21. Šlahař (Herman, Fořt) - 51. Strapáč (Kolouch), 58. Ostřížek (Knotek, Jaroměřský), 63. Škůrek (Strapáč)
Sestava Olomouce v posledním zápase: Lukáš (Mokrý) - Ondrušek, Jaroměřský, Švrček, Škůrek, Valenta, A. Rutar - Ostřížek, Knotek, Irgl - Strapáč, Kolouch, Klimek - Burian, Nahodil, Kořenek - Laš, Handl, Hecl.

Z kabiny Ocelářů

Obhájci extraligového titulu jsou v letošní letní přípravě zatím stoprocentní a tuto bilanci by určitě rádi dotáhli až do samotného konce. Pozitivním zjištěním je především solidní produktivita, aktuální průměr činí pět branek na zápas. Olomouc je však dlouhodobě známá svou propracovanou defenzivní činnosti a v tomto ohledu může být přípravná derniéra před začátkem Ligy mistrů pro Oceláře velmi přínosná či poučná.

V Brně tentokrát třinecké partě scházel obvyklý šéf střídačky Václav Varaďa, jenž aktuálně plní povinnosti u reprezentační dvacítky. Hlavní slovo tak při jeho absenci měl asistent Marek Zadina: "Udělali jsme sice pár chyb, domácí nás zatlačili a snížili, ale závěr zápasu jsme zvládli na výbornou. Bylo to hodně živé utkání s vysokým tempem nahoru-dolů. Stále jsme ve fázi hledání optimální sestavy do sezony," přiznal bývalý vynikající útočník.

Jaký bude herní projev Ocelářů v závěrečném přípravném duelu a jaké složení jednotlivých pětek zvolí trenéři pro čtvrteční generálku před CHL? Přijďte si pro odpověď do WERK ARENY!

Minulé přípravné utkání:

20. srpna 2019: Kometa Brno - Oceláři Třinec 3:6 (1:3, 0:0, 2:3).
Branky a nahrávky: 20. Hruška (Mueller, Gulaši), 45. Horký (Hruška, Plekanec), 59. Hruška – 12. Novotný (Hrehorčák), 15. Polanský (Stránský), 17. Hrňa (Kundrátek, Chmielewski), 54. Stránský (Kundrátek), 56. Polanský, 57. Stránský (Adamský).
Sestava Ocelářů v posledním zápase: Kváča (Loubal) – Dravecký, Kundrátek, Gernát, Haman, Adámek, Hrachovský – Chmielewski, Marcinko, Hrňa – Adamský, Polanský, Stránský – Kofroň, Hladonik, Kovarčík O. – Hrehorčák, Novotný, Kvasnica

Prodej vstupenek:

1) Jednotná cena vstupenky na přípravu - 50 Kč. Majitelé permanentek na sezonu 2019/20 vstup volný.

2) Přes www.ticketportal.cz – zde budou k dispozici z důvodu stále probíhajícího prodeje permanentek vstupenky pouze na stání.

3) Na pokladnách WERK ARENY – zde budou k dispozici vstupenky na sezení i stání. Prodávat se budou pouze v den utkání od 15:30 h.

O zápase:

Video přenos: Youtube kanál HC Oceláři Třinec
Onlajn přenos: onlajny.com
Termín utkání: čtvrtek, 22. dubna 2019, 17:00
Místo utkání: WERK ARENA, Třinec.

Odehrané v 17:00 | Muži
HC Motor České Budějovice